در گزارش آوا مسكن اعلام شد

اتاق اصناف با افزایش كمیسیون مشاوران املاك موافقت نمود

اتاق اصناف با افزایش كمیسیون مشاوران املاك موافقت نمود

آوا مسكن: رئیس اتحادیه مشاوران املاك از آغاز فعالیت همه مشاوران املاك شامل واحدهای كنار خیابان و واحدهای مستقر در مجتمع های تجاری از روز گذشته آگاهی داد.مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره بازگشایی واحدهای صنفی مشاوران املاك گفت: فعالیت واحدهای صنفی مشاوران املاك از روز گذشته ۳۰ فروردین در تهران شروع به كار كرده اند و مقرر است فعالیت آنها همزمان با رعایت پروتكل های بهداشتی در مبارزه مقابل ویروس كرونا باشد.
وی اضافه كرد: برخی خانواده ها اجازه نمی دهند كه مشتریان واحدهای مسكونی شامل خرید یا اجاره، از واحد مسكونی مورد نظر بازدید كنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاك استان تهران درباره فعالیت مشاوران املاك كنار خیابان یا واحدهای صنفی مستقر در مجتمع های تجاری اشاره كرد: هر مشاور املاكی كه پروانه كسب از اتحادیه دریافت كرده باشد، شامل آنكه دفتر وی در كنار خیابان یا در مجتمع های تجاری و پاساژ باشد، امكان فعالیت دارند.
خسروی تصریح كرد: هر مشاور املاكی كه پروانه كسب نداشته باشد، مرتكب تخلف شده و با آن برخورد خواهد شد.
رئیس كمیسیون تخصصی مشاوران املاك اتاق اصناف ایران درباب نرخ كمیسیون معاملات ملكی امسال اشاره كرد: نرخ جدید كمیسیون معاملات ملكی را به كمیسیون املاك اتاق اصناف ایران ارائه كرده ایم كه در این كمیسیون به تصویب رسید.
وی اشاره كرد: برمبنای قانون، مصوبات اتاق اصناف ایران درباب كمیسیون مشاوران املاك باید در هیئت عالی نظارت كه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل می شود نیز به تصویب برسد؛ اما از نظر ما وقتی اتاق اصناف این پیشنهاد را می پذیرد به مدلول این است كه نهایی شده و ما فقط به احترام قانون منتظریم تا این پیشنهاد در هیئت عالی نظارت اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت هم تأیید شود.
به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاك، اعضای این اتحادیه خواهان تعیین یك درصد از هر معامله ملكی بعنوان كمیسیون مشاوران املاك بودند كه در اتاق اصناف، با نیم درصد از رقم نهایی معامله توافق شد.
وی تصریح كرد: هم اكنون معاملات ملكی تا ۵۰۰ میلیون تومان، مشمول نیم درصد حق كمیسیون مشاوران املاك است و به بالاتر از آن (۵۰۰ میلیون تومان) كمیسیون ۲۵ صدم درصدی از رقم نهایی معامله ملكی تعلق می گیرد؛ اما در صورت تأیید مصوبه اتاق اصناف، همه معاملات ملكی با هر ارزشی، با نرخ كمیسیون نیم درصدی انجام می شوند.


منبع:

1399/02/01
14:08:02
5.0 / 5
3113
تگهای خبر: خرید , صنعت , مشاور , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است