نماینده مجلس دهم:

رونق بخش ساخت وساز مهم تر از ستاندن مالیات بر عایدی بخش املاك است

رونق بخش ساخت وساز مهم تر از ستاندن مالیات بر عایدی بخش املاك است

به گزارش آوا مسكن عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در شرایط فعلی اولویت اصلی كشور تقویت و رونق بخش مسكن و ساخت و ساز در كشور است، این مساله از مسئله ستاندن مالیات نیز مهم تر و جدی تر است.به گزارش آوا مسكن به نقل از خانه ملت، فرج الله رجبی با اشاره به تدوین پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، اظهار داشت: یكی از مفاد و محورهای این لایحه، مالیات بر عایدی سرمایه مسكن می باشد، در موضوع مالیات بر عایدی سرمایه، توجه به مابه التفاوت مازاد ارزش روز زمان واگذاری املاك و حق واگذاری محل نسبت به ارزش زمان تملك یا قیمت تمام شده، مهم می باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: ستاندن مالیات بر عایدی سرمایه مسكن در تمام كشورهای دنیا مرسوم بوده و یكی از راه كارهای اساسی برای مدیریت بازار مسكن می باشد.
وی افزود: به نظر من البته در شرایط كنونی زمان برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسكن مناسب نمی باشد، برای اینكه امروز كشور با ركود اقتصادی و افزایش بیكاری مواجه می باشد و اجرای قانون مذكور این مسائل را تشدید می كند.
رجبی اظهار داشت: از جانب دیگر اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسكن سبب می شود كه سرمایه از بازار مسكن به دیگر بازارهای اقتصادی منتقل شود كه این مسئله سبب بروز تلاطم و تنش اقتصادی در این كشورها می شود، مگر آنكه قانون مالیات بر عایدی سرمایه در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط فعلی اولویت اصلی كشور تقویت و رونق بخش مسكن و ساخت و ساز در كشور است، این مساله از مسئله ستاندن مالیات نیز مهم تر و جدی تر است.
عضو كمیسیون عمران مجلس اضافه كرد: برمبنای لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، نرخ های مالیات بر عایدی برمبنای مدت تملك به این صورت است كه تملك یك ساله و كمتر حدود ۲۵ درصد، بیشتر از یك سال تا ۶ سال به ازای هر سال معادل ۲.۵ واحد درصد نرخ مذكور كاسته می شود و ۷ سال و بیشتر حدود ۱۰ درصد خواهد بود.


منبع:

1398/11/26
21:10:16
5.0 / 5
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است