نوسان مقطعی بازار سكه و طلا

نوسان مقطعی بازار سكه و طلا

آوا مسكن: طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با عنایت به افزایش نرخ ارز در هفته اخیر، قیمت سكه و طلا از شروع هفته افزایش موقتی خودرا شروع كرد اما در ایام پایانی به سطح قیمت اولیه بازگشت. این در حالیست كه نوسان دو دلاری قیمت اونس جهانی كمترین تاثیر را در بازار داخلی سكه و طلا داشته است.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت سكه بازار سكه و طلا در هفته گذشته اظهار نمود: از روز شنبه هر اونس طلا ۱۴۶۹ دلار بود كه در آخرین روز كاری هفته به ۱۴۷۱ دلار رسید. اما این افزایش دو دلاری موجب افزایش قیمت در بازار داخلی نبوده است، این در حالی است در هفته ای كه گذشت، بیشترین افزایش قیمت به سبب افزایش نرخ ارز به سبب افزایش تقاضا برای خرید ارز وجود داشته است.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این كه قیمت دلار بعنوان نرخ مرجع با ۱۰۰۰ تومان افزایش از ۱۱۸۰۰ تومان به حدود ۱۲۸۰۰ تومان سبب افزایش قیمت ها در بازار داخلی سكه و طلا شد، اظهار داشت: اما در طول هفته كاهش التهابات سبب شد كه قیمت ارز دیگربار، افزایش قیمت ارز به وجود آمده را با كاهش مواجه كند و همین كاهش مجدد سبب شد كه قیمت ها به سطح اولیه بازگردد.
وی ادامه داد: قیمت سكه در هفته اخیر تا ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت در صورتیكه ابتدای هفته قیمت آن ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بوده است، در طول هفته قیمت سكه حدود ۱۳۰ هزار تومان افزایش داشت اما درست در روز پایانی هفته قیمت ها به سطح اولیه قیمت ها بازگشت.
كشتی آرای افزود: قیمت طلا در بازار داخلی نیز در هفته اخیر به همین ترتیب بوده است، هر گرم طلای ۱۸ عیار با عنایت به افزایش قیمت ارز تا ۴۳۰ هزار تومان افزایش یافت اما باردیگر در ایام پایانی هفته با حدود ۱۲ هزار تومان كاهش برای هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۱۸ هزار تومان رسید. در طول هفته یك نوسان موقتی وجود داشته است این افزایش موقتی از شروع هفته تا اواخر هفته وجود داشت اما از روز چهارشنبه تا روز پنجشنبه باردیگر قیمت ها به سطح ابتدایی خود بازگشت. این در حالیست كه همانطور كه اشاره شد، در هفته اخیر قیمت اونس جهانی كمترین نوسان را داشته كه تاثیری در بازار داخلی سكه و طلای ایران نداشته است.1398/09/02
17:39:45
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است