مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام كرد:

ابتكار بندر شهید رجایی برای ایجاد كمپین فم تریپ دریا را 360ببین

ابتكار بندر شهید رجایی برای ایجاد كمپین فم تریپ دریا را 360ببین

به گزارش آوا مسكن مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام نمود: كمپین دریا را360 درجه ببین با هشتگ SeeSea360# و ابتكار اجرای فم تریپ(تور رایگان آشناسازی) در بندر شهید رجایی افتتاح شد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور كه در جمع اعضای تیم شركت كننده در اولین فم تریپ دانشجویی بازدید از جاذبه های صنعت دریانوردی به میزبانی بندر شهید رجایی سخن می گفت، با اشاره به ۲۰۰میلیارد تومان طرح دریایی و بندری قابل افتتاح و كلنگ زنی در این استان اظهار داشت: در دور جدید تحریم های آمریكا مقابل صنعت دریانوردی كشور، با عنایت خداوند و تدبیر و مسئولیت پذیری هیچ طرح سرمایه گذاری و توسعه ای در بندر شهید رجایی متوقف نشده است.
وی با اشاره به نهضت توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی در این استان طی سه سال اخیر، از ایفای اثرگذار مسئولیت های اجتماعی توسط سازمان بنادر و دریانوردی سخن به میان آورد و اضافه كرد: علاوه بر ساخت ۷۰ اسكله شناور كه بخش عمده آنها در حوزه گردشگری بوده طی یك دهه اخیر، هم اكنون نیز شش فروند جدید در حال ساخت است كه تا آخر سال در نقاط مختلف استان نصب و به بهره برداری می رسد.
عفیفی پور با تشریح ظرفیت های ویژه گردشگری دریایی در سواحل خلیج فارس، دریای عمان و جزایر ایرانی، برگزاری تورهای رایگان آشناسازی(فم تریپ) را یكی از ابزارهای بازاریابی و تبلیغات رسانه ای دانست و گفت: ستاد ویژه ای در اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان به وجود آمده تا با انجام ابتكاراتی همچون راه اندازی كمپین «دریا را ۳۶۰ درجه ببین» بوسیله ایجاد هشتگ (SeeSea۳۶۰#) و اجرای مستمر تورهای فم تریپ طبق یك برنامه زمانبندی شده در نیمه دوم امسال، تمركز و توجه افكار عمومی مردم را با دریا و بندر و ساحل گره بزند.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاكید بر اینكه اقشار مختلف مردم خصوصاً خانواده ها باید جاذبه های صنعت دریانوردی كشور همچون توانمندی های بنادر بازرگانی و عملیات های دریایی را از نزدیك ببینند، اظهار داشت: دستاورد این فم تریپ ها معرفی جاذبه های بندری، گردشگری دریایی و صنعت دریانوردی به مردم در استان ساحلی كشور به شكلی اثرگذار، تولید محتوای چندرسانه ای و نشر آن در شبكه های اجتماعی و ایده هایی از این قبیل خواهد بود.
عفیفی پور با بیان این مطلب كه به دنبال ایجاد یك جنبش اجتماعی فراگیر به منظور بهره مندی مخاطبان مردمی خصوصاً خانواده ها از لذت دیدن جاذبه های پایتخت دریایی ایران هستیم، عنوان كرد: استفاده از ظرفیت های دریایی در حوزه گردشگری یكی از مؤثرترین راه های توسعه پایدار در كشورهای پیشرفته است كه متاسفانه این ظرفیت در استان هرمزگان ناشناخته باقی مانده و كمتر به این مساله توجه شده است.
وی افزود: ما تلاش نموده ایم ظرفیت های گردشگری دریایی استان هرمزگان را معرفی كرده و این فرصت را فراهم نماییم تا افرادی كه در این زمینه صاحب ایده هستند و می خواهند بهره برداری و سرمایه گذاری كنند وارد این حوزه شوند.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: بیشتر از ۸۰ درصد گردشگری و سفرهای دریایی كشور در استان هرمزگان اتفاق می افتد و این ظرفیتی كه در اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان به وجود آمده بسیار قابل توجه است.
عفیفی پور بیان كرد: بندر شهید حقانی بندرعباس بعنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی كشور جایگاه ویژه ای را در حوزه گردشگری و سفرهای دریایی به خود اختصاص داده و سبب به فعلیت در آمدن ظرفیت های بالقوه نقاط گردشگری دیگری همچون جزایر هرمز، لارك و هنگام شده است.
وی افزود: دیدگاه جوانان امروز مبتنی نگاهی فنی و علمی با رویكرد استفاده از تكنولوژی و فناوری های روز دنیا برای بهره برداری بیشتر از این ظرفیت های دریایی و بندری است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به توسعه بندر شهید رجایی بعنوان پیشانی اقتصاد مقاومتی كشور، اظهار نمود: بندر شهید رجایی بعنوان بزرگ ترین بندر تجاری كشور یك نقطه جغرافیایی كاملاً استراتژیك است كه اثربخشی خودرا در حوزه اقتصاد دریامحور كاملا انجام داده و با ورود سرمایه گذاران متعدد، اهم فعالیت ها را در بخش غیر دولتی انجام می دهد.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان را همچون تعهدات این سازمان نسبت به جامعه دانشگاهی و دانشجویی برشمرد و اضافه كرد: در بخش های زیادی از حوزه كاری بنادر، ابزارهای تجهیزات و فناوری های استفاده شده در فرآیندهای تخلیه و بارگیری توسط شركت های دانش بنیان داخلی تولید شده است.

1398/08/20
09:43:18
5.0 / 5
4142
تگهای خبر: ابزار , اثر , افتتاح , بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است