رئیس گروه مشورتی بین المللی استفاده از آب ایالت كالیفرنیا:

در قرن 21 همه آب های مصرفی باید چرخشی باشند

در قرن 21 همه آب های مصرفی باید چرخشی باشند

به گزارش آوا مسكن ایسنا/خراسان رضوی رئیس گروه مشورتی بین المللی استفاده از آب ایالت كالیفرنیا اظهار داشت: در قرن ۲۱ هیچ آبی نباید به صورت خطی باشد و همه آب های مصرفی باید به صورت چرخشی باشند.


حسین اشك تراب در نشست تخصصی «تغییر اقلیم منابع آب و امنیت غذایی» كه در سالن شورای دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد، اظهار نمود: مساله و مشكلات مربوط به آب بسیار عمده هستند و با یك درجه تغییر دما می توانند تاثیرات مهمی بر اقتصاد و رفاه مردم بگذارند.
وی اضافه كرد: حدودا ۲۰ سال است كه در كالیفرنیا و در گروه مشورتی بین المللی استفاده از آب ایالت كالیفرنیا فعالیت می كنم. از این جهت من فكر می كنم بررسی و مطالعه اقلیمی بسیار اهمیت دارد و ما باید سال های آینده را بررسی نماییم و آمادگی روبه رو شدن با آنها را داشته باشیم.
رئیس گروه مشورتی بین المللی استفاده از آب ایالت كالیفرنیا، افزود: پارسال جلسه ای در ارتباط با سیل و فعالیت هایی كه در زمینه آن انجام داده ایم داشته ایم. روش هایی وجود دارد كه مستقل از اقلیم های مختلف قابل پیاده سازی در همه نواحی و بسیار ثمربخش هستند.
این استاد دانشگاه اضافه كرد: همه چیزهایی كه ما استفاده می نماییم به یك آب باز می گردد و ما نباید بگوییم كه این آب كثیف است یا قابل استفاده نیست، اصل مهم تكنولوژی است كه به كار می گیریم كه قابلیت تصفیه آب را دارد. آبی كه ما تصفیه می نماییم آب كارخانه، مواد شیمیایی و... است. ازاین رو آبی كه از این طریق تولید می شود از بسیاری از آب های سطحی دنیا بهتر است.
اشك تراب بیان كرد: هم اكنون حدودا 80 درصد منابع آب به صورت چرخشی تصفیه می شود و تا آخر عمر بدون هیچ تلفاتی قابل استفاده می باشد. در قرن ۲۱ هیچ آبی نباید به صورت خطی باشد و همه آب های مصرفی باید به صورت چرخشی باشند و تصفیه شوند.1398/08/15
20:23:00
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است