سقوط كم سابقه اكتشافات نفتی

سقوط كم سابقه اكتشافات نفتی

آوا مسكن: اكتشافات جدید ذخایر نفت مرسوم در سه سال اخیر كمترین میزان در 70 سال قبل بوده اند و بهبود آنها به این زودی پیش بینی نمی گردد.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، یافته های گزارش جدید "آی اچ اس ماركیت" نشان داده است كه اكتشافات نفت مرسوم به كمترین میزان در ۷۰ سال قبل سقوط كرده اند. اكتشافات مرسوم كه نقطه مقابل اكتشافات غیرمرسوم مانند شیل هستند، بعد از بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ و دوران بعد از آن كه حفاری افقی و شكاف هیدرولیكی در مناطق گوناگون شیل آمریكا شكل گرفت، سیر نزولی پیدا كردند.

اما ریزش قیمت های نفت در سال ۲۰۱۴ ضربه اساسی را به اكتشاف نفت مرسوم زد و بدین سان این اكتشافات كاهش پیدا كردند.

پس از این كه اوپك در مواجهه با عرضه بیش از پیش در اواخر سال ۲۰۱۴ از كاهش تولید امتناع كرد، قیمت های نفت به شدت كاهش پیدا كردند و روند كاهشی آنها در یك سال و نیم بعد ادامه یافت. قیمت وست تگزاس اینترمدیت در اوایل سال ۲۰۱۶ به كف رسید و پایین ۳۰ دلار ایستاد تا این كه كاهش تولید گروه اوپك پلاس موجب شد قیمت ها از شروع سال ۲۰۱۷ بیشتر از دو برابر افزایش یافته و بهبود پیدا كنند.

اما ركود چند ساله بازار نفت به اشكال گوناگون به اكتشاف نفت مرسوم لطمه زد. نه تنها شركتها هزینه خودرا كاهش داده و سرمایه گذاریهای پرریسك را لغو كردند بلكه غولها و سرمایه گذاران نفتی، حفاری شیل كه سیكل كوتاه تری دارد را دارای ریسك كمتر ارزیابی كردند برای اینكه حفاری شیل به سرعت و در مدت چند هفته یا چند ماه در مقایسه با مدت چند سال برای پروژه های بزرگ نفت مرسوم، به بهره برداری می رسد و بدین سان سرمایه از سمت پروژه های مرسوم به سمت توسعه نفت غیرمرسوم روانه شدند.

این امر به رشد چشم گیر تولید نفت شیل آمریكا منجر گردید در صورتیكه همزمان اكتشافات مرسوم به شدت كاهش پیدا كردند. شركتهای شورون و اكسون موبیل اگرچه ورود دیرهنگامی داشتند اما حالا یكی از بزرگترین تولیدكنندگان در منطقه شیل پرمیان هستند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با این وجود مسئله تنها تغییر علاقه شركتهای حفاری و قیمت های پایین نفت نیست. بر اساس گزارش آی اچ اس، میانگین اندازه اكتشافات نفتی كاهش پیدا كرده برای اینكه صنعت از مناطق پرریسك و نوظهور به مناطق توسعه یافته تر تغییر توجه پیدا كرده است.

منبع:

1398/07/13
14:34:06
5.0 / 5
4117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است