یك مقام مسئول خبر داد

سیاست جدید وزارت راه در راهسازی روستایی، بهسازی راه های مالرو

سیاست جدید وزارت راه در راهسازی روستایی، بهسازی راه های مالرو

به گزارش آوا مسكن معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از سیاست و رویكرد جدید دولت و وزارت راه برای تكمیل طرح های مربوط به راه های روستایی در كشور اطلاع داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از صداوسیما، رضا اكبری اضافه كرد: به صورت كلی در گذشته با عنایت به متفاوت بودن شرایط اقتصادی كشور، طرح هایی كه در بخش راه های روستایی تعریف شده امروز با وضعیت مالی دولت به نتیجه نمی رسد.
وی اظهار داشت: با عنایت به رشد نرخ تورم و افزایش قیمت دستمزد و مصالح ساختمانی در سال های اخیر، تكمیل این طرح ها با شرایط اقتصادی فعلی مملكت امكان پذیر نیست.
معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: سنوات گذشته با عنایت به متفاوت بودن شرایط اقتصادی كشور طرح های مربوط به راه های روستایی با عملیات سنگین راه سازی تعریف شده كه این طرح ها با وضعیت اقتصادی امروز دولت به نتیجه نخواهد رسید.
وی اظهار داشت: زمانی كه راه های روستایی در اختیار وزارت جهاد سازندگی بود دولت همانند سایر نقاط جهان با كمترین هزینه و سریع ترین زمان ممكن با امكانات خود جاده های روستایی را راه اندازی می كرد.
آقای اكبری افزود: در هیچ جای دنیا برای راه های روستایی عملیات سنگین راه سازی به خصوص در مناطق كوهستانی تعریف نمی كنند.
وی خاطرنشان كرد: سیاستی كه اخیرا از جانب وزیر راه و شهرسازی ابلاغ گردیده همان سیاست دوران جهاد سازندگی است یعنی با امكانات و ماشین آلات در اختیار دولت بخشی از راه های روستایی كه عملیات راه سازی سنگین در گذشته تعریف شده در شرایط فعلی متوقف و همان راه های مالروی روستاها بهسازی، ابنیه و پل ها تكمیل و همچنین قوس ها و شیب این راه ها اصلاح و در كوتاه ترین زمان ممكن زیر پوشش آسفالت قرار گیرد.
معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: بدون شك با این روش تا آخر دولت دوازدهم می توان نصف تعهدات دولت در بخش راه های روستایی كشور را جامه عمل پوشاند.
اكبری افزود: همه كارشناسان و دست اندركاران به خصوص بدنه فعال در بخش روستایی و مناطق محروم كشور متفق القول هستند راه های روستایی فقط با این شیوه به نتیجه می رسد.

1398/06/10
23:37:03
5.0 / 5
4675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است