رییس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی:

تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام و تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان

تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام و تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان

به گزارش آوا مسكن رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تلاش می نماییم تا آخر سال بازسازی واحدهای سیل زده به اتمام برسند.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر علیرضا تابش در برنامه تیتر امشب شبكه خبر (سه شنبه ۲۵ تیر ماه) با بیان اینكه حدود ۷۰ هزار واحد سیل زده در استان های مختلف شناسایی شده اند كه ۴۰ هزار واحد از این تعداد تعمیراتی و ۳۰ هزار واحد احداثی هستند، اظهار داشت: ۲، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مناطق سیل زده تخصیص یافته است. بنیاد مسكن ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان را به بانك معرفی كرده است كه از این تعداد، تابحال ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان عقد قرارداد شده اند.
وی عمده صدمه های سیلاب اخیر را در ۶ استانِ ایلام، لرستان، خوزستان، كرمانشاه، مازندران و گیلان برشمرد و اضافه كرد: عمده سهم تسهیلات به این ۶ استان تعلق گرفت كه از ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان واحدهای معرفی شده به بانك، ۱، ۹۰۰ میلیارد تومان به این ۶ استان تعلق گرفت و باقیمانده به ۱۵ استان دیگر سیل زده تعلق گرفته است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی همینطور از تصویب بخش دوم وام در دولت به مبلغ ۲، ۴۰۰ میلیارد تومان اطلاع داد و عمده فعالیت های را تابحال برای اتمام واحدهای تعمیراتی سیل زده و آغاز راه اندازی واحدهای احداثی عنوان نمود.
وی همینطور با بیان اینكه از حدود ۳۰ هزار واحد احداثی ۲۶ هزار واحد روستایی بوده اند كه احتیاج به صدور پروانه از شهرداری ندارند و پروانه ساخت آنها را بنیاد صادر می كند، توضیح داد: ۳۹۰۰ واحد احداثی شهری در كل وجود دارد كه در مورد بعضی از آنها امكان دارد تأخیر در صدور پروانه وجود داشته باشد كه برای حل مشكل این تعداد بنیاد آمادگی دارد تا نماینده خویش را در شهرداری ها مستقر كند.
تابش با تاكید بر اینكه بنیاد، مشكلات مردم را در شهرداری حل می كند، تصریح كرد: در مورد بازبینی در نظارت واحدهای سیل زده تعمیراتی و تبدیل آنها به راه اندازی، از آمادگی بنیاد مسكن برای تخصیص تسهیلات و بلاعوض به سیل زدگانی كه تمایل دارند واحدهای تعمیراتی خویش را از نوبازسازی كنند، اطلاع داد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی همینطور اعلام نمود: در مورد روستای بابازید با عنایت به اینكه این روستا طرح هادی نداشت، تهیه طرح هادی آن در دست انجام است. قرار این بود تا این روستا جا به جا شود اما با عنایت به اینكه زمینی موجود نبود، مقرر شد تا دیواره ای بسازیم و درجاسازی روستا را انجام دهیم كه در این مورد با وزارت نیرو هماهنگی های لازم انجام شده است.
تابش افزود: طرح هادی روستای بابازید در دست تهیه است و اعتبار آن هم تخصیص خواهد یافت.
وی در مورد سیمره و واحدهای مسكونی كه پیرامون آن راه اندازی شده اند اعلام نمود: به واحدهای مسكونی كه در جوار سیمره بوده اند ۶۰ میلیون تومان بلاعوض تخصیص خواهد یافت. پرونده دریافت خسارت سیل زدگان در این منطقه از وزارت نیرو مفتوح است و در برنامه و بودجه هم جلسه ای برگزار شده است تا هرچه سریع تر واحدهای مسكونی این تعداد راه اندازی شود.
تابش اظهار داشت: در مورد خوزستان اعتبار مرحله دوم را هم تأمین كردیم و مردم هیچ نگرانی نداشته باشند همه را پوشش می دهیم. به اندازه كافی اعتبار دیده ایم ما در كنار مردم هستیم و امیدواریم در مدت زمانی كه قول داده ایم واحدهای سیل زده به اتمام برسند.

1398/04/28
11:15:10
5.0 / 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است