معاون مسافری راه آهن خبر داد؛

افزایش ۱۴ درصدی سفر با قطار در سال ۹۷

افزایش ۱۴ درصدی سفر با قطار در سال ۹۷

آوا مسكن: معاون مسافری شركت راه آهن از افزایش 14 درصدی سفر با قطار در سال 97 نسبت به سال 96 آگاهی داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، میرحسن موسوی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره كل خدمات ساختمانی و ایستگاهی راه آهن اضافه كرد: در مقایسه با سال ۹۵ سفرهای ریلی در سال ۹۶ بیشتر از ۶ درصد رشد داشته است.
معاون شركت راه آهن با اشاره به اینكه درصددیم با برنامه ریزی مناسب سفرهای ریلی در كشور امسال افزایش یابد اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف شركت های حمل و نقل ریلی اختصاص بیشتر از ۱۳۰۰ دستگاه واگن مسافری را در دستور كار خود قرار داده اند.
وی اشاره كرد: استفاده از ظرفیت های موجود همچون ناوگان و نیروی انسانی متخصص، راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است برای دستیابی به سهم ۲۰ درصدی جابه جایی مسافر در كشور گام های اساسی بردارد.
معاون مسافری راه آهن تصریح كرد: ارتقا كیفیت خدمات ایستگاهی و قطارهای مسافری از مهم ترین سیاست های راه آهن است تا مسافران بیشتری برای سفرهای خود از قطار استفاده كنند برای اینكه ایمنی، ارزان بودن و مصرف انرژی كمتر خاصیت مهم حمل و نقل ریلی است.
وی با اشاره به اینكه در دوره جدید، مدیرعامل راه آهن همواره بر ارتقا خدمات ایستگاهی تاكید دارند اضافه كرد: توسعه صنعت حمل و نقل ریلی به آبادانی و پیشرفت كشور كمك زیادی خواهدنمود و برای همین منظور توسعه حمل و نقل ریلی در خیلی از كشورهای جهان در دستور كار جدی دولت ها قرار دارد، ضمن آنكه تولید و نوسازی ساختمان و تأسیسات و نگهداری از این سرمایه عظیم راه آهن نكته مهمی است كه باید برمبنای سیاست های راه آهن مورد توجه جدی قرار گیرد.
موسوی بر توسعه ایستگاه های TOD مبتنی بر حمل و نقل عمومی در شهرهای ریل پایه اصرار كرد و اظهار داشت: توسعه حمل و نقل ریلی مبتنی بر حمل و نقل عمومی در تسهیل تردد مردم و مسافران در شهرها و حومه كلان شهرها بسیار تأثیرگذار است و با راه اندازی شركت قطارهای حومه ای شاهد افزایش مسافران ریلی خواهیم بود.
مازیار یزدانی معاون فنی و زیربنایی شركت راه آهن نیز در این مراسم اظهار داشت: كمك به ارتقا خدمات مسافری موجب استقبال مردم از سفرهای ریلی خواهد شد برای اینكه خدمات مسافری و ایستگاهی پیشانی صنعت حمل و نقل ریلی است و باید تلاش نماییم شركت های حمل و نقل ریلی در زمینه ارتقا خدمات مسافری اقدامات مناسبی را برنامه ریزی كنند.
وی اظهار نمود: برنامه ریزی مناسب و ارتقا خدمات ایستگاهی تحولات بزرگی را در حوزه حمل و نقل ریلی به وجود می آورد و موجب دلگرمی و امید به آینده راه آهن در كشور خواهد شد.


منبع:

1398/04/25
15:00:57
5.0 / 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است