رئیس سازمان حج به مهر خبر داد

ایجاد سامانه بركت به خانه برای خرید ارزان سوغاتی از جانب حجاج

ایجاد سامانه بركت به خانه برای خرید ارزان سوغاتی از جانب حجاج

به گزارش آوا مسكن رئیس سازمان حج وزیارت با اشاره به اینكه از حجاج می خواهیم تا فرصت عبادت در كنار خانه خدا را با خرید از بازارهای عربستان هدر ندهند اظهار داشت: سامانه بركت به خانه این فرصت را برای زائران فراهم نموده است.علیرضا رشیدیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نرخ دلاری كه با حجاج تمتع سال جاری محاسبه شده، تصریح كرد: ما به حجاج دلار نداده ایم؛ بلكه با بانك مركزی صحبت كرده ایم كه بانك مركزی آن ۲۰۰ دلاری كه برای حجاج در نظر گرفته را با نرخ مسافرتی به زائران خانه خدا واگذار كند.
وی با اشاره به اینكه سازمان حج و زیارت درباره قیمت دلار مسافرتی و همراه حجاج، هیچ گونه صحبت و دخالتی نداشته اضافه كرد: آنچه برای ما اهمیت داشت، قیمت تمام شده عملیات حج بود كه ارزان تمام شود و دولت برای این كار، دلار ۷ هزار تومانی اختصاص داد.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برای تأمین مسكن، تغذیه و تداركات، حمل و نقل و خدمات بهداشتی حجاج از ارز ۷ هزار تومانی بهره برده ایم.
وی خاطرنشان كرد: ارزی كه بانك ملی به حجاج داده، ارز مسافرتی است كه بانك ملی با نرخ بازار (۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان) به حجاج داده است.
رشیدیان درباره علت عدم دخالت سازمان حج و زیارت در تعیین قیمت دلار مسافرتی حجاج اظهار داشت: این سازمان حجاج را تشویق می كند كه برای خرید سوغات از عربستان اقدام نكنند و فرصتی كه برای عبادت در روزهای حج دارند، به بازار و خرید اختصاص ندهند.
وی خاطرنشان كرد: سازمان حج و زیارت سامانه «بركت به خانه» را تدارك دیده كه در این سامانه شركت ها و فروشگاه های مختلف اینترنتی، مشابه اجناس و كالاهایی كه در عربستان عرضه می شود را بارگذاری كرده اند و حجاج می توانند از آن سامانه خریداری كنند. قیمت كالاها و اجناس موجود در سامانه «بركت به خانه» مناسب تر از قیمت آن كالا در عربستان بوده و به درب منازل حجاج حمل می شود و هزینه گمرك هم بر زائران بیت الله الحرام مترتب نخواهد شد.
رئیس سازمان حج و زیارت بیان داشت: به حجاج پیشنهاد می نماییم وقتی در بازارهای عربستان كالایی را قیمت می كنند، با قیمت آن در سامانه «بركت به خانه» مقایسه كنند و به جای آنكه بخواهند كالای بی كیفیت را از بازارهای عربستان بخرند از این سامانه خریداری كنند كه مسلماً به نفع زائران خواهد بود.
وی درباره اظهارات مدیرعامل هما در خصوص اینكه ایران ایر به دنبال منافع اقتصادی در پروازهای حج نبوده و اینكه آیا هزینه پروازهای یك سر خالی چه در عملیات رفت و چه در عملیات پروازهای برگشت حجاج، در ارقام پرداختی حجاج لحاظ شده است یا نه؟ تصریح كرد: اینكه پروازهای حج همواره یك سر خالی هستند، اتفاق جدیدی نیست. همه ساله حج بر مبنای انجام پروازهای یك سر خالی برنامه ریزی می شده و حجاج پول پروازشان را می دهند و پول پروازهای خالی به حجاج منتقل نشده است.

1398/04/22
14:07:29
5.0 / 5
4251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است