قیمت ها در بازار خودرو ساعت به ساعت می ریزد

قیمت ها در بازار خودرو ساعت به ساعت می ریزد

آوا مسكن: كسی در این بازار ضرر نكرده، زیان از سودهایی است كه قرار بود به دست بیاید. این نكته را خیلی از فعالان بازار خودرو گوشزد می كنند.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در حالی كه تفاوت شدید قیمت ها در بازار و قیمت تحویل كارخانه هر دستگاه خودرو طی ماه های گذشته بسیاری را به این نتیجه رسانده بود كه بازار خودرو محلی امن برای سرمایه گذاری است، امروز با افزایش تحویل خودروها از یك سو و تداوم فروش فوری خودرو از طرف دو خودروساز بزرگ از طرف دیگر، قیمت ها در بازار خودرو رو به كاهش می گذارد.

یكی از فعالان بازار خودرو درباب وضعیت كنونی اظهار داشت: خودروها قیمت های كاغذی دارند. وقتی فاصله قیمت كاغذی با قیمت واقعی زیاد می شود، خرید و فروش قفل شده و دیگر كسی در این بازار سرمایه گذاری نمی كند، اصلاً فقط خودروی صفر كیلومتر محل سرمایه گذاری است؛ آن هم وقتی از كمپانی تحویل بگیری نه خودرویی كه در دست كسی برای فروش است.

وی اظهار داشت: همین حالا پراید تا ۵۲ میلیون تومان هم قیمت خورد اما خرید و فروش چندانی صورت نگرفت؛ چونكه بازار پراید ۵۲ میلیونی را به رسمیت نشناخت. همین حالا هم كه قیمتش كاهش داشته است، باز هم كسی نمی خرد.

وی اظهار داشت: آنها كه پراید برای عرضه دارند، پرایدهای صفر كیلومتر را با قیمت های ۳۶ میلیون و … گرفته و حالا تمایل دارند با قیمت ۵۰ میلیون و ۵۲ میلیون بفروشند اما مشتری نیست.

این فعال بازار توضیح داد: خودرو چه استفاده بشود و چه نشود، به خاطر این كه مدل دارد، با گذشت یك سال از تاریخ مدلش با افت قیمت روبه رو می شود. حالا هم با افزایش عرضه و فروش فوری ها یا كسانی كه به پول نیاز دارند باید تن به افت قیمت بدهند یا خودرویشان را نگه دارند و پس از سال، با افت یك ساله قیمت خودرو را به فروش برسانند. از این منظر بازار خودرو بازار چندان خوبی برای سرمایه گذاری نیست چونكه ركود بازار قابلیت نقد شوندگی را می كاهد.

بازار راكد است

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران باز در این خصوص می گوید بازار شب عید راكد است و قیمت ها باز به علت تحویل خودروها می ریزد اما نكته اینجاست كه با تحویل خودروهایی كه از نیمه اسفند ثبت نام شده است، در فرودین ماه و اوایل اردیبهشت، حتماً با تكانه تازه قیمتی روبرو خواهیم بود.

او اصرار كرد هیجانات بازار فروكش كرده و بنظر می رسد سرمایه گذاران با شرایط تازه ای روبرو شوند.

سرمایه ها قفل شد

حالا بعضی از فعالان بازار به قفل شدن سرمایه ها در بازار خودرو اشاره می كنند و می گویند با ركود شدید حاكم بر بازار خرید و فروش خودروهای صفر كیلومتر وضعیت، پیچیده شده است. خودروهای صفر كیلومتر كه با انگیزه كسب سود از كمپانی ها خریداری شده، روی دست افراد مانده است.

برخی از قفل شدن سرمایه ها در این بازار بعنوان وضعیتی پیچیده یاد می كنند و می گویند این اتفاق سبب می شود بزودی فروشندگان بازار تغییر رفتار بدهند و این تغییر رفتار می تواند به تعدیل بازار خودرو كمك نماید.

بررسی ها نشان داده است قیمت انواع سمند، تنها در یك روز كاهشی در حدود یك تا دو میلیون تومان را تجربه كرده است. قیمت سمند EF دوگانه سوز از ۸۴ میلیون تومان به ۸۲ میلیون تومان رسیده و سمند سورن توربو كه پیش تر ۱۰۵ میلیون تومان معامله می شد، ۱۰۳ میلیون خرید و فروش می شود. بی وای دی S۶ كاهش ۱۰ میلیونی قیمت را تجربه كرده و قیمت آن از ۲۵۰ میلیون تومان به ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است. در عین حال قیمت انواع پژو كاهشی بین یك تا دو میلیون تومان را تجربه كرده است.
1397/12/24
00:18:31
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: ثبت نام , خرید , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است