رئیس بنیاد مسكن خبر داد:

اعطای سند ۳ و دو دهم میلیون مسكن روستایی، ۲هزار میلیارد برای زلزله زدگان

اعطای سند ۳ و دو دهم میلیون مسكن روستایی، ۲هزار میلیارد برای زلزله زدگان

آوا مسكن: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تا كنون در چارچوب تسهیلات كم بهره و بلاعوض ۲ هزار میلیارد تومان به زلزله زدگان استان كرمانشاه پرداخت شده است.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش در نشست امضای تفاهم نامه همكاری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و شورای عالی استان ها اظهار داشت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی یكی از نهادهایی است كه بخش عمده فعالیت های خودرا در زمینه های مختلف در روستاها متمركز كرده است.
وی افزود: طرح های هادی طرح هایی هستند كه توسعه روستاها را طی ۱۰ سال مشخص و نحوه ساخت وساز و امكانات زیربنایی را در روستا تعیین می كنند.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اضافه كرد: هم اینك از ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در ایران، ۳۷ هزار و ۲۲۲ روستا (معادل ۹۴ درصد روستاهای كشور) طرح هادی دارند والبته برای برخی مناطق روستایی كم جمعیت نظیر محدوده های جمعیتی اطراف پادگان های نظامی، هنوز طرح هادی تهیه نشده است.
تابش اضافه كرد: تابحال روند اجرای طرح هادی و اصلاح و بهسازی معابر در ۱۷ هزار و ۷۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به اجرا گذاشته شده و بقیه به سبب كمبود منابع اعتباری هنوز جنبه اجرایی به خود نگرفته است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: این نهاد در سالهای اخیر طرح افزایش پایداری و مقاوم سازی ابنیه را در یك میلیون و ۶۶۰ هزار مسكن روستایی انجام داده است.
به گفته وی از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار روستای موجود در كشور بالغ بر ۲ میلیون روستا تابحال از برنامه های بهسازی مسكن بهره مند شده اند و بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این طرح از منابع عمومی و اختصاصی بانك ها با نرخ كارمزد بسیار كم، تسهیلات پرداخت شده است.
تابش اصرار كرد كه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی پرداخت مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات نوسازی و بهسازی مسكن روستایی در سراسر كشور را تضمین می نماید.
تابش اضافه كرد: برنامه سند دار كردن املاك و واحد های مسكونی در روستاها، انگیزه روستائیان را برای بازگشت به موطن اصلی خود و كمك به توسعه روستا افزایش داده است.
به گفته وی تابحال بالغ بر ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار واحد مسكونی در روستاها سنددار شده اند.
وی همین طور به برنامه بازسازی مناطق لطمه دیده در حوادث طبیعی اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۷۰۰ هزار واحد مسكونی لطمه دیده از زلزله توسط این نهاد در سراسر كشور بازسازی شده است.
تابش افزود: امسال برای نوسازی و بهسازی واحدهای لطمه دیده در مناطق زلزله زده بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده كه نیمی از آن كمك بلاعوض بوده است.

1397/10/30
13:10:56
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است