وزیر راه و شهرسازی؛

مدیران شهرهای جدید نگران دخالت دستگاه های نظارتی نباشند

مدیران شهرهای جدید نگران دخالت دستگاه های نظارتی نباشند

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برخی مدیران شهرهای جدید در تصمیمات خود مصمم نیستند ولی بدانند كه صد درصد مورد حمایت خواهند بود.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمد اسلامی در نشست صبحانه كاری با مدیران عامل ۲۳ شهر جدید با اشاره به اینكه انسجام فكری و رفتاری در تیم مدیریتی شركت عمران شهرهای جدید حاكم است، تصریح كرد: اخباری به من می رسد كه برخی مدیران عامل چند شهر جدید در اجرای برنامه های خود مصمم نیستند و می ترسند اگر تصمیمی اتخاذ كنند، از جانب دستگاه های نظارتی مورد بازخواست واقع شوند.
وی افزود: من از این مدیران می خواهم به هیچ عنوان نترسند چون كه صد درصد مورد حمایت هستند تا برنامه های خویش را محقق كنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: باید وعده ای كه به مردم می دهیم، در زمان مقرر صورت گیرد. همینطور قولی كه داده می شود، باید سنجیده باشد چون كار ما اجرایی، مهندسی و قابل محاسبه است؛ وعده ها باید بر مبنای محاسبه باشد.
اسلامی خاطرنشان كرد: رئیس جمهور دستور راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی را داده كه باید ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید طی سال های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ ساخته شود؛ ازاین رو آغاز ساخت ۶۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید در سال جاری، لبیك به خواسته مردم خواهد بود و اعتماد مردم را جلب می كند.
وی تاكید كرد: باید كاری نماییم تا مسكن به قیمت مناسب به مردم ارائه شود و اقشار پایین تر جامعه بتوانند برای خود مسكن ابتیاع كنند.
وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه باید به شهرهای جدید هویت داده شود تا به منظور زندگی مطلوب باشند، اظهار داشت: موضوعاتی چون معماری، دید منظر، دسترسی ها، سرانه ها، كیفیت زندگی، ارتباطات مردمی، راحت بودن زندگی، كیفیت ساخت وساز و... باید از جانب مدیران عامل شهرهای جدید مد نظر قرار گیرد.
اسلامی با اشاره به اهمیت راه اندازی كانون های محله در شهرهای جدید تصریح كرد: این اقدام، هویت ایرانی اسلامی را در شهرهای جدید به منصه ی ظهور می رساند و جاذبه های شهرهای جدید را زیاد می كند. به صورت مثال میدان نقش جهان شهر جدید اندیشه برای مردم جاذبه بوجود آورده است یا شهر جدید صدرا دیگر شهر خوابگاهی نیست و كار و فعالیت هم در آن صورت می گیرد.
وی با اشاره به اهمیت شهرسازی ریل پایه در شهرهای جدید افزود: شهرهای جدید پرند، صدرا، بهارستان و هشتگرد در حوزه TOD (شهرسازی ریل پایه) پیشتاز هستند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت ارتقای شهرسازی در شهرهای جدید جهت استفاده از دوچرخه، بر ضرورت تكمیل تأسیسات زیربنایی و انشعابات مسكن مهر، تاكید و تصریح كرد: هیچ دستگاه خدمات رسانی نیست كه تعهد خودش را انجام ندهد. اگر یك مدیری در این دستگاه وجود دارد كه كار خویش را انجام نمی دهد، باید به تكلیف آن شخص رسیدگی شود اما دستگاه ها موظف می باشند كه انشعابات و تأسیسات زیربنایی مورد نیاز شهرهای جدید را تكمیل كنند.

1397/10/25
16:02:30
5.0 / 5
4193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است