عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

یكصد فرودگاه طی 40سال انقلاب به وجود آمده است

یكصد فرودگاه طی 40سال انقلاب به وجود آمده است

آوا مسكن: عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طی 40 سال پس پیروزی انقلاب اسلامی یكصد فرودگاه در نقاط مختلف كشور به وجود آمد كه از دستاوردهای مهم به حساب می آید.


احمد اناركی محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی طی 40 پارسال اشاره نمود و اضافه كرد: توسعه فرودگاهها در كشور و جابه جایی افراد و انتقال كالاها در داخل و خارج یكی از مهمترین برنامه های دولت بود كه در طول سال های سپس پیروزی انقلاب به آن پرداخته شد.
وی بیان كرد: فرودگاه زیرساختی است كه می توان از آن در بحث گردشگری و شناساندن ظرفیت های گوناگون موجود در استان های مختلف به توریستهای داخلی و خارجی بهره مند شد.
اناركی محمدی اشاره كرد: در حوزه گردشگری فضاهای بكری در جای جای كشور وجود دارد كه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ناشناخته بودند و پس از انقلاب اسلامی خیلی از اماكن تاریخی، آثار و ابنیه های گردشگری شناسایی و احیا شده است.
اناركی محمدی بیان كرد: استفاده از هواپیماهای كوچك در امتداد شناسایی آثار گردشگری به توریستهای داخلی زیرساختی است كه اگر اجرایی شود می تواند مفید واقع باشد.
نماینده مردم شهرستانهای رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی به توسعه فرودگاهی در استان كرمان طی 40سال گذشته اشاره نمود و اضافه كرد: فرودگاه كرمان از 2پرواز در هفته و تنها به مقصد تهران در پیش از انقلاب الان به فرودگاه بین المللی تبدیل گشته و طی مدت یاد شده چهار فرودگاه در دیگر مناطق استان كرمان همچون بم، جیرفت، سیرجان و رفسنجان باز به وجود آمده است.
اناركی محمدی اظهار داشت: انقلاب اسلامی كه به پیروزی رسید خیلی از كشورهای معاند همچون آمریكا راضی به استقلال كشور ما نبودند پس هجمه هایی همچون جنگ تحمیلی هشت سال دوران دفاع مقدس، شهید شدن خیلی از جوانان و خسارت ها و هزینه كردهای بالا به ایران وارد شد.
وی اضافه كرد: ایران اسلامی توانست مقاومت كند و الان در همه زمینه ها حرف برای گفتن دارد به گونه ای كه در تولید و صدور علم و دانش فنی، جزو كشورهای اول مطرح در دنیا هستیم و در زمینه دانش هسته ای و فناوری های موشكی باز برای دنیا حرف داریم و می توانیم همپای خیلی از كشورها جلو برویم.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان امروز در مقایسه با زمان پیش از انقلاب اسلامی، در بیشتر روستاها خانه بهداشت تأسیس شده و خدمات درمانی به همه هموطنان نمایش می شود، تربیت نیروی پزشكی در همه رشته ها، افزایش و ارتقای سطح هتلینگ بیمارستانهای دولتی و خصوصی در بیشتر نقاط ایران و دیگر شاخص های بهداشتی نسبت به پیش از انقلاب رشد داشته ایم.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شوای اسلامی بیان كرد: طی 40 سال سپس پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش دولت تمامی روستاها و مناطق شهری حتی روستاهای با تعداد خانوار پایین گازدار، برق دار و دارای شبكه های آب شرب شدند كه یكی از مزیت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است كه همه مردم بتوانند از این نعمت ها بهره مند شوند.
وی افزود: با عنایت به اینكه سرمایه های انسانی و ملت شریف ایران را داریم كه در همه صحنه ها وعرصه ها یار و یاور مقام معظم رهبری و حافظ انقلاب هستند و در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشتاز هستند رسیدگی به نیازهای آنها و فراهم نمودن رفاه و آسایش، كمتر كاری است كه مسئولان و دولت برای انها انجام می دهد.
اناركی محمدی با اشاره به وضعیت نابسامان جاده های روستایی در دوران پیش از انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپس پیروزی انقلاب، تابحال بیشتر محورهای روستایی آسفالت و خیلی از بزرگراه ها و شاهراه ها راه اندازی شده است ضمن اینكه دولت نگاهش به سمت توسعه خطوط ریلی است برای اینكه با عنایت به اینكه ایران در موقعیت استراتژیكی قرار دارد و با مناطقی مانند خلیج فارس، دریای خزر، كشورهای روسیه ارتباط دارد پس توسعه خطوط ریلی می تواند درامد بالایی برای كشور داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه رفسنجان با تولید پسته مهد تولید این محصول در دنیا شناخته شده و پایتخت پسته جهان است اشاره كرد: این محصول ارزآور دومین كالای صادراتی پس از نفت به حساب می آید و توانستیم بازار خیلی از محصولات كشاورزی همچون پسته و زعفران را در بازارهای جهانی احداث نماییم.
اناركی محمدی بیان كرد: افزون بر نیمی از ارز حاصل از صادرات محصولات كشاورزی در حوزه پسته وارد كشور میگردد.
وی اشاره كرد: در واقع كشاورزی ایران در همه محصولاتش پس از انقلاب توسعه یافته و با عنایت به كمبود منابع آبی احداث سیستم های نوین آبیاری با كمك های دولت بهره وری را افزایش داده است.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در حوزه صنعت هم اظهار داشت: در بدو پیروزی انقلاب اسلامی تعداد اندك شركتهای صنعتی مانند شركت مس داشتیم كه طی 40 پارسال معادن بسیاری كشف و شركتهای زیادی همچون پتروشیمی احداث شدند و در این زمینه محصولات پتروشیمی تولید و وابستگی به خارج كم شد ضمن اینكه با صادرات محصولات پتروشیمی خیلی از بازارهای جهانی را به دست آوردیم كه از دستاوردهی انقلاب اسلامی است.
رفسنجان در 110 كیلومتری كرمان قرار دارد.
7433/ 5054


1397/10/22
14:56:05
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: احداث , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است