ساخت و ساز در بافت فرسوده زنجان از بیمه و مالیات معاف است

ساخت و ساز در بافت فرسوده زنجان از بیمه و مالیات معاف است

آوا مسكن: مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: امسال ساخت و سازها در بافت ناكارآمد شهرهای ابهر، خدابنده، زنجان و خرمدره از پرداخت بیمه و مالیات معاف شده است.


مسعود بیات منش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: سازندگان در بافت ناكارآمد استان زنجان همین طور از بسته های تشویقی برخودار می شوند.
وی اشاره كرد: تخفیف در انشعاب آب، برق، گاز، معاف از بیمه و مالیات و پرداخت 50 درصد از مبلغ پروانه ساختمان همچون این بسته ها است.
مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: 50 درصد مابقی هزینه پروانه ساختمان را این اداره كل به شهرداری ها پرداخت می كند.
بیات منش گفت: راه و شهرسازی مطالبات شهرداری ها را كه از سال 86 باقی مانده بود محاسبه و تهاتر كرد.
وی افزود: حدود 10 میلیارد ریال بدهی به شهرداری ابهر بابت هزینه های تخفیفی اعمال شده برای پروانه ساختمان در بافت ناكارآمد شهری داشتیم كه پرداخت گردید.
مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: بقیه شهرداران استان چنانچه تخفیفی در هزینه های پروانه ساختمان در بافت ناكارآمد شهری اعمال كرده اند، با نمایش مستندات مطالبات خودرا دریافت خواهند كرد.
بیات منش اشاره كرد: در زمان حاضر راه اندازی یك مترمربع بنا 13 میلیون ریال هزینه دارد كه با اعمال این تسهیلات و تخفیف ها، راه اندازی آن در بافت فرسوده 10 میلیون ریال برای سازنده تمام میگردد.
وی به طرح های اجرایی در بافت ناكارآمد استان زنجان اشاره نمود و اضافه كرد: 11 پروژه در این مناطق تعریف شده است كه اعتبارات همه این پروژه ها را راه و شهرسازی از محل تملك دارایی در شهرهای ابهر، خدابنده، زنجان و خرمدره تخصیص داد.
مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: از این تعداد پروژه تعریف شده سه پروژه به اختتام رسیده و هشت مورد باز در دست انجام است.
به گفته بیات منش، امسال دوباره چند پروژه از قبیل فرهنگسرا و كتابخانه در محله های اسلام آباد و نجف آباد زنجان، حسین آباد ابهر و سه سالن ورزشی باز برای این مناطق تعریف كردیم.
وی اشاره كرد: اصلاح شبكه آب و فاضلاب شهری در منطقه اسلام آباد زنجان، آسفالت معابر منطقه شریعتی خدابنده و اسلام آباد پارسال به اختتام رسید.
مدیركل راه و شهرسازی استان زنجان با بین اینكه مرمت سرای پاشا یكی از آثار تاریخی شهر زنجان است كه در برنامه بازآفرینی شهری قرار گرفته است، اظهار داشت: 50 درصد از نوسازی آن پارسال به اختتام رسید و مابقی باز امسال به اختتام خواهد رسید.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، استان زنجان در شهرهای ابهر، خدابنده، زنجان و خرمدره بافت ناكارآمد شهری دارد.
بیشترین بافت ناكارآمد با 85 درصد مساحت در زنجان، 8 درصد در ابهر، پنج درصد در خرمدره و 2 درصد باز در خدابنده قرار دارد.
9505/6085


1397/10/15
13:03:16
5.0 / 5
4722
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است