وزیر راه و شهرسازی؛

تشكل های صنفی مسئول نظارت بر اجاره بها هستند

تشكل های صنفی مسئول نظارت بر اجاره بها هستند

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در تعیین نرخ اجاره بهای مسكن، انجمن های صنفی و تشكل ها مدیریت درستی ندارند.به گزارش آوا مسكن به نقل از صدا وسیما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه كمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سئوال كه مسئول نظارت بر قیمت اجاره بهای مسكن چه نهادی است؟ اظهار داشت: در این حوزه انجمن های صنفی و تشكل ها باید صنوف خودرا كنترل كنند و افزایش قیمتی كه در بخش مسكن وجود دارد نشان داده است كه مدیریت مناسبی در این بخش وجود ندارد.
وی درباره نقش وزارت راه و شهرسازی در تعدیل قیمت ها اضافه كرد: شرایط و مسائل اقتصادی در فرآیند قیمت گذاری در حوزه مسكن تأثیرگذار است و اگرهجمه مسائل اقتصادی به حوزه مسكن ورود نكند و مسكن مسیر سالم خودرا ادامه دهد مردم كمتر گرفتار لطمه خواهند شد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور جلسه كمیسیون عمران مجلس درباره روند تخصیص قیر بلاعوض به پروژه های عمرانی هم گفت: میزان قیر تولیدی در كشورمان تناسبی با نیاز پروژه ها ندارد و تدبیری كه در مجلس در قالب بودجه سالیانه گنجانده شده حاكی از این است كه كارآمدی لازم برای پیشبرد پروژه ها را ندارد و باید تدبیری متفاوت در این حوزه اتخاذ شود این تغییر روش در لایحه بودجه سال ۹۸ خودرا نشان خواهد داد.
وی با اشاره به اینكه وزارت راه و شهرسازی سهمی ۵۷ درصدی از قیر تولیدی در كشور را در اختیار دارد كه این فرمول و روش برای سال های آتی باید تغییر كند، افزود: دولت در بودجه ۹۸ با روش و رویكرد جدیدی درباب قیر تصمیم گیری خواهدنمود كه امیدواریم نمایندگان باز از این سوژه حمایت كنند.

1397/09/07
18:07:49
5.0 / 5
4330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است