معاون راه آهن اعلام كرد

۲۱ مهرماه، آغاز پیش فروش بلیت سفرهای ریلی اربعین

۲۱ مهرماه، آغاز پیش فروش بلیت سفرهای ریلی اربعین

آوا مسكن: معاون مسافری شركت راه آهن، از آغاز پیش فروش سفرهای ریلی اربعین امسال، به صورت تركیبی ریلی-جاده ای از تهران به كرمانشاه و مهران، از ۲۱ مهرماه اطلاع داد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، میرحسن موسوی در نشست خبری تشریح برنامه های شركت راه آهن برای سفرها یایام اربعین اظهار داشت: برای ایام اربعین دو بسته سفر تركیبی به صورت ریلی و جاده ای از تهران تا نجف در نظر گرفته شده است.
وی افزود: حركت رفت زائران اربعین از تهران تا كرمانشاه با قطار، از كرمانشاه تا مهران با اتوبوس و از مهران تا نجف با اتوبوس عراقی برنامه ریزی شده است؛ ضمن اینكه برای بازگشت از سفر نیز، از كربلا تا مهران با اتوبوس عراقی، از مهران تا كرمانشاه با اتوبوس ایرانی و از كرمانشاه تا تهران با قطار طراحی شده است.
معاون مسافری شركت راه آهن بسته دوم را به شكل سفر تركیبی ریلی-جاده ای در نظر گرفته كه به صورت حركت با قطار در راه تهران-خرمشهر و با اتوبوس از خرمشهر-شلمچه خواهد بود؛ ضمن اینكه حركت از بصره به نجف هم با اتوبوس عراقی صورت خواهد گرفت. همینطور زائران اربعین می توانند مسیر برگشت را از كربلا تا مرز شلمچه، با اتوبوس و از شلمچه تا خرمشهر با اتوبوس های ایرانی و از خرمشهر تا تهران با قطار سیر كنند.
به گفته موسوی: كلیه مسافران می توانند بسته سفرهای تركیبی اربعین را از آژانس ها و یا اینترنتی تهیه كنند.
این مقام مسئول در شركت راه آهن اضافه كرد: برای سفرهای اربعین امسال ۲۸۰ هزار نفر-صندلی در نظر گرفته شده كه نسبت به اربعین سال قبل كه ۲۲۱ هزار نفر-صندلی آماده شده بود، ۲۷ درصد رشد نشان داده است.
معاون مسافری راه آهن تصریح كرد: قطارها به صورت چهارتخته، شش تخته و اتوبوسی خواهند بود كه قیمت بسته سفر ریلی-جاده ای در خاك ایران به صورت ریالی و قیمت بسته سفر زائران در خاك عراق به صورت ارزی محاسبه می شود؛ ولی همه این مسیر با یك بلیت صورت خواهد گرفت.
به گفته موسوی: پیش فروش ایام سفرهای اربعین كه از اول تا آخر آبان امسال شامل سفرهای اربعین و ۲۸ صفر می شود، از شنبه ۲۱ مهرماه ساعت ۱۰ بامداد آغاز خواهد شد. همینطور سامانه تلفنی ۰۲۱۵۱۴۹ با نام سامانه صدای مسافر پاسخگوی سوالات مسافران در این زمینه خواهد بود.
معاون مسافری راه آهن خاطرنشان كرد: قیمت ها برای اقشار متوسط و ضعیف امسال از جانب شركت های ریلی پایین نگهداشته شده است و شركت راه آهن هم برای آنكه هزینه تمام شده شركت های مسافری ریلی برای هر مسافر افزایش نیابد، در روزهای اربعین حق دسترسی به ریل از شركت های ریلی دریافت نخواهد كرد و هزینه لكوموتیو هم از شركت های ریلی به صورت ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت واقعی، دریافت خواهد شد.
این مقام مسئول در شركت راه آهن در بخش دیگری از اظهارات خود به عرضه آمار عملكرد شش ماهه نخست امسال در بخش مسافری ریلی پرداخت و اظهار داشت: در این مدت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سفر داشتیم كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد رشد نشان داده است.
وی اضافه كرد: در این بازه زمانی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفرسفر با قطار حومه ای و ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفرسفر با قطارهای بین شهری به مسافرت پرداختند كه در زمینه قطارهای بین شهری نسبت به ۶ ماهه نخست سال قبل ۱۰ درصد و در بخش قطارهای حومه ای ۷ درصد رشد داشته ایم.
وی تصریح كرد: میانگین تاخیر از مبدا زیر ۳۰ ثانیه و میانگین تاخیر در مقصد زیر ۳۰ دقیقه بوده است.
معاون شركت راه آهن افزود: امسال قطارهای گردشگری جدیدی هم به قطارهای گردشگری قبلی اضافه گردید كه شامل مسیر اراك-بیشه، تهران-كاشان، تهران-بیابانك، كرمان – راین، اهواز-تنگه پنج، مشهد-نیشابور، تبریز-مراغه و تبریز-جلفا می گردد.
موسوی درباره رتبه بندی قطارهای مسافری اظهار داشت: كار رتبه بندی قطارها به آخر رسیده و از زمستان امسال فروش بلیت با درج رتبه قطارها آغاز خواهد شد.
به گفته این مقام مسئول در شركت راه آهن: در ۶ ماهه نخست امسال بازسازی و نوسازی ایستگاه های راه آهن، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی، خرید و نصب پله برقی بر روی سكوها و رمپ ها و دیگر تعمیرات مورد نیاز انجام شده است.
وی اضافه كرد: طی ۲ ماه آینده قطار مسافری به مسیرهای رشت و ارومیه به شبكه ریلی افزوده خواهد شد كه این اقدام بعد از افتتاح و بهره برداری كامل زیرساختهای ریلی این دو مسیر انجام می گردد. مدت زمان سیر از تهران تا رشت و تهران تا ارومیه هم بعد از آنكه كمیسیون سرعت، میزان مدت زمان سیر را تعیین كرد، اعلام خواهد شد.
موسوی اضافه كرد: چند مسیر جدید هم امسال به قطارهای حومه ای اضافه گردید كه شامل تهران-تاكستان می گردد. همینطور ۳ زوج قطار حومه ای به مسیر تهران-پرند و تهران-زنجان و ۲ زوج قطار حومه ای تهران-قم نسبت به سال قبل افزوده شده است.
معاون مسافری راه آهن درباره قطارهای بین المللی اظهار داشت: مسیر تبریز-وان (تركیه) راه اندازی شده و طی مذاكراتی كه با راه آهن تركیه داشتیم، بعد از تكمیل تعمیرات خطوط راه آهن این كشور، از دو ماه آینده قطار بین المللی تهران-آنكارا-استانبول هم به مجموعه قطارهای بین المللی شركت راه آهن افزوده خواهد شد.

1397/07/18
12:16:13
5.0 / 5
4367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است