خوزستان از لحاظ زیرساخت های جاده ای فقیر است

خوزستان از لحاظ زیرساخت های جاده ای فقیر است

آوا مسكن: اهواز- مدیر كل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: یكی از دلایل مشكلات عدیده استان مربوط به زیرساخت های جاده ای آن است در واقع خوزستان از این لحاظ فقیر است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا كیامرث حاجی زاده سه شنبه در كارگروه تخصصی امداد، نجات و اموزش همگانی در استانداری تصریح كرد: زیرساخت های استان در بخش انرژی، آب، برق، مخابرات، مسكن، راه و... دارای مشكل است، در حوزه تولید زیرساخت های جاده ای در خوزستان باید اهتمام ویژه ای صورت گیرد چراكه نبود زیرساخت مناسب در این حوزه كار پلیس، اورژانس، هلال احمر را سخت تر كرده است.
مدیر كل مدیریت بحران خوزستان خاطرنشان كرد: همینطور نقاط كور آنتن دهی در جاده ها باید كامل تر شوند و در بعضی مناطق بخصوص مناطق كوهستانی و زاگرس نشین خوزستان نه تنها در شرایط بحرانی، بلكه مشكلات بسیاری در شرایط عادی وجود دارد بعنوان مثال در سیل 95 در بخش هتی لالی همه راههای ارتباطی با این منطقه قطع بود.
وی تصریح كرد: دستگاه های اجرایی باید روی مساله زیرساخت های راه جدی ورود كنند چراكه اگر بتوانیم راه را ایمن نماییم مشكلات بسیاری برطرف می گردد.
حاجی زاده افزود: هنوز در بعضی راه های استان علایم رانندگی نصب نشده است، اداره كل حمل و نقل استان باید در این زمینه پاسخگو باشد، این انجام ندادن وظایف بار مضاعفی بر دوش پلیس می گذارد و لازم است اداره كل حمل و نقل جاده ای به وظایف ذاتی خود توجه بیشتری نشان داده و این گونه مسایل را پیگیری كند.
وی در ادامه با اشاره به خصوصیت های اقلیمی و جغرافیایی خوزستان تصریح كرد: خوزستان فقط یك استان نیست بلكه ظرفیتها و هم مشكلات آن بسیار فراتر از یك استان است و دلیل آن گستره جغرافیایی، تنوع آب و هوایی، منابع سرشار طبیعی و غیر طبیعی آن است.
مدیر كل مدیریت بحران استان خوزستان با بیان این كه بحران های استان با خصوصیت های خاص خود از دیگر حوزه های مشكل دار كشور متمایز است توضیح داد: خصوصیت های خاص این استان و وسعت آن باعث می گردد تا بحران های آن هم شدیدتر و بزرگتر باشند.
وی توضیح داد: در حوزه آموزش همگانی در بخش امداد و نجات كارهای خوبی انجام شده كه رضایت بخش است در این راستا سند جامع آموزش بحران برای نخستین بار در استان تدوین شد كه جزو سندهای خوب و كاربردی به حساب می آید، علاوه بر این بحث پهنه بندی، شناسایی نقاط حادثه خیز، تاب آوری و طرح های دادرس و... در حوزه امداد نجات انجام شده است.


**موافقت اولیه برای تولید پایگاه اطفا حریق صنعتی
حاجی زاده با اشاره به حوزه امدادو نجات در بخش آتش سوزی ها اظهار داشت: استان خوزستان از لحاظ دستگاه های صنعتی خاموشی آتش فقیر است و شركت مناطق نفت خیز، شركت مهندسی توسعه نفت، شركت های فولاد، شركت اروندان، پتروشیمی ها، مناطق ویژه باید به این حوزه كمك كنند.
وی با اشاره به طرح های توسعه پتروشیمی بیان كرد: اگر این طرح ها استاندارد لازم را از نظر ایمنی نداشته باشد مجوز نمی دهیم همانطور كه می دانید در آتش سوزی پتروشیمی ابوعلی با یك آتش سوزی جو روانی خاصی برای مردم بوجود آمد بنابراین باید استان خوزستان به پایگاه اطفا حریق صنعتی مجهز به بالگرد و ماشین آلات اطفا حریق زمینی تجهیز شود.
مدیر كل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: هفته پیش با پیگیری ها انجام شده موافقت اولیه برای تولید پایگاه اطفا حریق صنعتی گرفته شد.
وی اظهار داشت: امسال حدود 20 میلیارد ریال تجهیزات جدید خریداری شده كه در اختیار هلال احمر قرار می دهیم و شامل 2 دستگاه مه پاش و یك دستگاه جت اسكی است همینطور اعتباری برای خریداری 20 ژنراتور هم در نظر گرفته شده است.

***آموزش راهی برای كاهش خطرپذیری
مدیر كل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار داشت: با عنایت به تنگناهای مالی و اعتباری باید به سمت اهداف سهل الوصول كه مهم ترین آن تاب آوری و آموزش است برویم چراكه خطرپذیری را می كاهد و این فاكتور هم در كارگروه امداد و نجات استان ركن اساسی به حساب می آید.
علی خدادادی اضافه كرد: آموزش باید منجر به تغییر نگرش شود و به دنبال آن هم تغییر نگرش منجر به تغییر رفتار شود.
وی با بیان این كه 6 ماهه دوم سال 97 مانور بزرگ امداد و نجات را برگزار می كنند افزود: جمعیت هلال احمر خوزستان به منظور مقابله با بحران ها مبادرت به نوسازی تجهیزات امدادی، امكانات و زیرساخت های خود در حوزه امداد و نجات كرده است تا پاسخگوی نیازهای استان در زمان بروز بحران باشد.
مدیر كل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این كه اقداماتی در حوزه آموزش جت اسكی و پهپاد انجام شده بیان كرد: دوره آموزشی جت اسكی برای اولین بار در سطح كشور در اهواز و به میزبانی هلال احمر استان برگزار گردید.
وی جت اسكی را با عنایت به وجود رودخانه ها و آمار بالای غرق شدگی در استان و رتبه اول خوزستان در بحث غرق شدگی در كشور بسیار حیاتی و ضروری دانست.
خدادادی با بیان این كه با عنایت به برنامه 2020 صلیب سرخ بحث پیشگیری اجتماع محور است توضیح داد: در حوزه امداد و نجات، پیشگیری اجتماع محور می تواند زمینه لازم را برای كاهش خطرپذیری فراهم آورد.
وی با بیان این كه در 6 ماهه نخست سال 14 هزار و 446 نفر از خدمات سرپایی امدادگران هلال احمر بهرمند شده اند توضیح داد: 647 مورد عملیات امدادرسانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر استان انجام شده كه 203 مورد عملیات جاده ای، 46 مورد عملیات ساحلی و دریایی، 26 مورد كوهستان، 28 مورد شهری، 278 مورد عرضه خدمات حضوری، 14 مورد حوادث صنعتی بوده است.
مدیر كل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این كه از تعداد ذكر شده 403 نفر مصدوم انتقالی و 66 نفر فوت شده اند اظهار داشت: تعداد عملیات حوادث و تعداد مصدومان نسبت به سال قبل بیشتر شده است.
6002/7164


1397/06/29
12:05:43
5.0 / 5
4397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است