یك مقام مسئول در سازمان بنادر اعلام كرد؛

برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم دریا

برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم دریا

آوا مسكن: مدیركل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نگرانی از عدم دسترسی ساده نسل آینده به دریا در سواحل مازندران اظهار داشت:  ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم دریا قابل چشم پوشی نیست.به گزارش آوا مسكن به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حمید خلیلی در بیست و هفتمین نشست مشترك كارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر كار ویژه مرز شورای امنیت كشور در بندر نوشهر تصریح كرد: برپایه قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی از سال ۹۰ كارگروه تخصصی ساماندهی سواحل متشكل از نمایندگان دستگاه های اجرایی و قضایی بوجود آمده كه دبیرخانه آن در سازمان بنادر و دریانوردی مستقر است.
وی اضافه كرد: بر مبنای ابلاغ مطالعات مدیریت یكپارچه مناطق ساحلی كشور(ICZM)كمیته ساماندهی و مدیریت در ۸ استان ساحلی كشور به ریاست استانداران و دبیری مدیران كل بنادر و دریانوردی استان های ساحلی بوجود آمده است كه خوشبختانه اقدامات خوبی طی سال های اخیر در زمینه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی و جلوگیری از تخریب مناطق ساحلی صورت گرفته است و نیاز به بهبود روند جاری است.
عضو كارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر كار ویژه مرز شورای امنیت كشور تصریح كرد: مبحث مطالعات و مدیریت یكپارچه مناطق ساحلی كار جمعی است و دبیرخانه، نقش هماهنگ كننده دستگاه های اجرایی و قضایی را برعهده دارد و تدقیق این مطالعات در استان های گیلان، مازندران و گلستان در دستور كار سال جاری سازمان بنادرودریانوردی قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه عدم دسترسی ساده نسل آینده به دریا در سواحل استان مازندران نگران كننده است، اذعان داشت: تمام مجموعه ها باید برای ساماندهی سواحل با سازمان بنادر و دریانوردی همكاری كنند. ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم دریا قابل چشم پوشی نیست و با آن برخورد می گردد.

1397/04/30
18:34:07
5.0 / 5
4773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است