نوبخت: حقوق كاركنان با احكام جدید تا پنجشنبه پرداخت می گردد

نوبخت: حقوق كاركنان با احكام جدید تا پنجشنبه پرداخت می گردد

آوا مسكن: تهران- سخنگوی دولت اعلام نمود: حقوق شاغلان و بازنشستگان با احكام جدید و یارانه ها تا پنجشنبه پرداخت می گردد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدباقر نوبخت امروز(سه شنبه) در نشست خبری هفتگی اضافه كرد: دولت خویش را برای عید سعید فطر آماده كرده و بهترین برنامه این است كه بخشی از تعهداتش را انجام دهد.
وی ادامه داد: برپایه برنامه ریزی های انجام شده با تاكید رئیس جمهوری، مقرر شد پیش از عید فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان و همینطور یارانه ها پرداخت شود؛ البته رقم بسیار سنگینی خواهد بود اما تاكید رئیس جمهوری بود كه همه امكانات را بسیج نماییم و این كار را انجام دهیم.
سخنگوی دولت اضافه كرد: برای شاغلان به علت اینكه در مورد افزایش حقوق نیاز به استفساریه مجلس بود یا نمایندگان فكر می كردند استفساریه بدهند، این امر به تاخیر افتاد اما همه مبالغ غیر از حقوق از جانب سازمان برنامه و بودجه و خزانه به دستگاه ها پرداخت شده است.
معاون رییس جمهوری افزود: انتظار داریم دستگاه ها احكام را اصلاح و صادر كنند تا ما همراه حقوق خردادماه، همه افزایش سنواتی كه متوسط 10 درصد است را تا روز پنجشنبه پرداخت كنند.
نوبخت همینطور درباره بازنشستگان تصریح كرد: درباره احكام صادر شده بازنشستگان مشكلی نداریم و اقدامات لازم انجام شده است و حقوق را دریافت می كنند. علاوه بر آن، این ماه اقدام دیگری برای متناسب سازی انجام می گردد.
وی یادآورشد: با عنایت به اینكه بین كسانی كه پس از قانون مدیریت خدمات كشوری و پیش از این قانون بازنشسته شده اند، تفاوت حقوق وجود دارد، خویش را موظف به جبران این تفاوت می دانیم؛ در قانون برنامه هم دولت به مجلس پیشنهاد كرد و مجلس در مرحله ای پذیرفت غیر از سنوات، مبلغی پرداخت نماییم كه در نهایت مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت.
سخنگوی دولت ادامه داد: گام بعدی این شد كه در اصلاح قانون مدیریت خدمات كشوری یك بند برای بحث متناسب سازی عرضه دهیم كه در دستور كار مجلس است؛ دولت اعتقاد دارد كه كار باید صورت گیرد.
وی اضافه كرد: ما این اختیار را داریم كه 10 درصد به هر ردیف از سایر ردیف ها افزایش دهیم؛ در این زمینه سال گذشته غیر از افزایش سنواتی حدود سه هزار و 400 میلیارد تومان بین بازنشستگان توزیع شد و امسال هم دولت در لایحه، یك هزار میلیارد تومان پیشنهاد كرده بود كه مجلس یك هزار و 100 میلیارد تومان به آن اضافه كرد اما در نهایت دولت باز هم تقبل كرد كه همان رقم سه هزار و400 میلیارد تومان را پرداخت كند.
نوبخت با اشاره به اینكه برای جبران فاصله به رقم های بالاتری نیاز داریم، تصریح كرد: برای پر كردن فاصله در بودجه سال آینده رقم قابل توجه تری تخصیص می دهیم؛ البته كاش این امكان وجود داشت كه همه فاصله را در یك مرحله پر می كردیم كه رقم آن حدود 20 هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون متوسط قیمت فروش نفت 65 دلار است، تصریح كرد: در روزهایی قیمت بالای 100 دلار را هم تجربه كردیم اما در آن زمان به هر دلیلی این فاصله ها جبران نشد؛ افتخار می نماییم كه این كار را انجام دهیم اما تقاضا می نماییم ما را هم درك كنند.
معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هر سال تعدادی از همكاران ما بازنشسته می شوند و چون صندوق قادر به پرداخت حقوق نیست، دولت این وظیفه را برعهده می گیرد و فشار سنگینی به دولت وارد می شود؛ البته با لب خندان این پول ها را می دهیم همانطور كه ماه گذشته چهار هزار میلیارد تومان یارانه داده ایم.
نوبخت یادآورشد: ما هر سال یك وعده كامل پاداش بازنشستگی می دهیم كه در سال 1395 این پاداش در دیماه پرداخت گردید و رقم آن حدود سه هزار و 700 میلیارد تومان بود.
به گفته وی، این پاداش در سال قبل هم پیش از هفته معلم پرداخت گردید و امسال پیش بینی شده است در سه ماه آینده پرداخت شود.
سخنگوی دولت با اشاره به اینكه سه هزار و 400 میلیارد تومان به 41 هزار نفر از فرهنگیان و 2 هزار میلیارد تومان هم به سایر دستگاه پرداخت می شود، تصریح كرد: دولت در سه ماه آینده همه پاداش بازنشستگان را پرداخت خواهد نمود.
وی یادآورشد: قرار شده است با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، طبق برنامه زمانبندی این پاداش ها پرداخت شود.
وی خاطرنشان ساخت: در عین حال ما با محدودیت منابع هم مواجه ایم؛ هر چند تلاش می نماییم نهایت رضایت را كسب نماییم.
نوبخت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه در 2 ماه نخست امسال 28 هزار و 180 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص اعتبار داشته ایم، اظهار داشت: از این رقم سه هزار و 139 میلیارد تومان به صورت نقدی بین طرح های عمرانی توزیع شده و 21 هزار میلیارد تومان هم بصورت انواع اوراق مالی در حال توزیع است.
وی ادامه داد: در واقع از 28 هزار میلیارد تومان، حدود 24 هزار و 139 میلیارد تومان به صورت نقد و اسناد پرداخت شده است.
معاون رئیس جمهوری درباره خرید گندم از كشاورزان هم اظهار داشت: تا 20 خردادماه، 2 میلیون و 685 هزار تن گندم به ارزش سه هزار و 565 میلیارد تومان از كشاورزان خریداری شده است كه از این رقم یك هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود یك هزار و 765 میلیارد تومان باقیمانده است.
وی همینطور درباره آخرین وضعیت ثبت سفارش تصریح كرد: بر مبنای گزارش بانك مركزی تا 20 خردادماه، 10 میلیارد و 959 میلیون دلار از محل منابع بانك مركزی با نرخ چهار هزار و 200 تومان به كالاهایی كه ثبت سفارش شده، ارز تخصیص یافته است.
به گفته نوبخت، علاوه بر این حدود چهار میلیارد و 799 میلیون دلار از محل صادرات غیرنفتی در ساختار سامانه نیما ارز تخصیص داده شده است كه در مجموع حدود 15 میلیارد و 600 میلیون دلار می گردد.
وی ادامه داد: در مجموع هشت میلیارد و 771 میلیون دلار پرداخت شده است كه از این رقم برای كالای اساسی یك میلیارد و 836 میلیون دلار، برای دارو و تجهیزات پزشكی 648 میلیون دلار و برای سایر كالاها همچون مواد اولیه، كالای واسطه ای و ماشین آلات 6 میلیارد و 287 میلیون دلار با نرخ چهار هزار و 200 تومانی پرداخت شده است.
سخنگوی دولت اضافه كرد: البته بخشی از ارز برای كالای اساسی و دارو با ارز سه هزار و 800 تومانی بوده است كه دولت مابه التفاوت آن را می دهد.
سیام**9314**2021**2023


1397/03/22
13:58:56
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: خدمات , خرید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است