2مجتمع آبرسانی روستایی دربویراحمد و دنا افتتاح و كلنگ زنی شد

2مجتمع آبرسانی روستایی دربویراحمد و دنا افتتاح و كلنگ زنی شد

آوا مسكن: یاسوج- 2 مجتمع آبرسانی روستایی در شهرستان های بویراحمد و دنا با اعتباری افزون بر 62 میلیارد ریال روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان اجرایی استانی و محلی افتتاح و كلنگ زنی شد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، مدیرعامل شركت ب و فاضلاب روستایی كهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: مجتمع آبرسانی روستایی شهدای كریك و دارشاهی با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال در شهرستان دنا و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید.
فیض الله پاسره اظهار داشت: افزون بر 21 كیلومتر خط انتقال، یك باب مخزن ذخیره و یك حلقه چاه عمیق با ظرفیت 72 لیتر بر ثانیه در این مجتمع روستایی اجرا شد.
وی خاطرنشان كرد: با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی 11 روستا، در قالب یكهزار و 100 خانوار و جمعیتی افزون بر 4 هزار و 750 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی كهگیلویه وبویراحمد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی روستایی ده برآفتاب شهرستان بویراحمد هم اظهار داشت: كل اعتبار تخصیص یافته این طرح افزون بر 20 میلیارد ریال است.
وی اظهار داشت: حدود هشت كیلومتر خط انتقال برای این طرح پیش بینی شده است.
پاسره اضافه كرد: با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی افزون بر یك هزارو 150 نفر در قالب 280 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.
وی اضافه كرد: این طرح در 2 فاز پیش بینی شده است كه در فاز نخست افزون بر پنج میلیارد ریال به این طرح تخصیص یافته است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی كهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: 190 روستا از مجموع یكهزار و 642 روستای دارای سكنه در این استان با تانكر سیار آبرسانی می شوند.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی كهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: 190 روستا از مجموع یكهزار و 642 روستای دارای سكنه در این استان با تانكر سیار آبرسانی می شوند.
از مجموع یكهزار و 643 روستای دارای سكنه در كهگیلویه وبویراحمد 720 روستا بالای 20 و مابقی زیر 20 خانوار جمعیت دارند.
پاسره تصریح كرد: این تعداد روستا فاقد تاسیسات آبرسانی هستند و تنها 6روستای آن بالای 20 خانوارجمعیت دارند.
وی تصریح كرد: هم اینك حدود 120 طرح آبرسانی روستایی در مناطق مختلف استان با اعتباری افزون بر یك هزار و 400میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.
پاسره اضافه كرد: 18مورد از این تعداد طرح آبرسانی با بیش از 380 میلیارد ریال اعتبار در قالب مجتمع های آبرسانی درحال اجرا و آماده راه اندازی است كه محل تامین اعتبار آنها از صندوق توسعه ملی است.
پیشرفت فیزیكی این مجتمع های آبرسانی بین 30 تا بالای 90درصد اعلام شده است.
مدیرعامل آبفای روستایی كهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان كرد: با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی تا هفته دولت سال 97، بخش عمده مشكل كمبود آب آشامیدنی سالم در مناطق روستایی استان برطرف می گردد.
یك هزار و 420 روستای دارای سكنه استان كهگیلویه و بویراحمد تاسیسات آبرسانی سالم دارند.
3016/6110


1397/03/11
12:07:53
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است