معاون وزیر راه و شهرسازی:

بازرگانان در صورت عدم رفع مشكل ترانزیت مسیر دیگری تعریف می كنند

بازرگانان در صورت عدم رفع مشكل ترانزیت مسیر دیگری تعریف می كنند

آوا مسكن: تهران- معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مادامی كه مشكلات زنجیره لجستیك و ترانزیت رفع نشود، بازرگانان بین المللی مسیر های دیگری برای عبور بار تعریف می كنند.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد تقی زاده در پنجمین كارگروه لجستیك از افزایش تعداد مشكلات فرایند ترانزیت در مطالعات جدید - از 66 مورد به 77 مورد - اطلاع داد و اظهار داشت: 14 مشكل ترانزیت كشور سال گذشته برطرف شد و بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده، 26 مانع دیگر در سال 97 رفع می گردد.
وی «عدم اجرای بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری در مورد مرجعیت شورای عالی ترابری در تصمیمات در رابطه با ترانزیت»، «ابلاغ كالاهای مشمول محدودیت ترانزیت بدون وجود فرجه سه ماهه جهت اطلاع شركت ها»، «صدور بخش نامه ها و دستورالعمل ها مربوط به ایجاد محدودیت و ممانعت از ترانزیت بدون هماهنگی با متولیان ترانزیت» و «سیستماتیك نبودن فرایند صدور پروانه ورود موقت كامیون های خارجی و مشكلات ناشی از آن» را همچون مشكلاتی عنوان نمود كه در سال قبل برطرف شده است.
به گفته معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی، «نبود محل های مناسب جهت توقف وسایط نقلیه ترانزیتی در بعضی مبادی ورودی و خروجی همچون بندرعباس»، «نبود هماهنگی كامل بین مدهای مختلف حمل ونقل در مذاكرات و ارتباطات بین المللی»، «چندگانگی در نهادهای متولی سیاست گذاری و تصمیم گیری در حوزه ترانزیت» و «گسسته بودن ارتباط بین بخش های تجارت و حمل ونقل فی درخلال كشورها» از دیگر مشكلات ترانزیتی برطرف شده است.
تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود، مشكلات مربوط به ارز را موقتی دانست و اظهار داشت: نامه ای با مبحث مشكلات ارزی به امضا وزیر راه و شهرسازی تنظیم شده است و مقرر است به دفتر معاون اول رئیس جمهوری ارسال شود.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی مبحث بندر خشك را بحث اصلی كارگروه نشست امروز كارگروه لجستیك عنوان نمود و اضافه كرد: طبق آخرین بررسی ها و مكان یابی انجام شده در قالب یك مدل ریاضی توسط معاونت حمل ونقل، 50 نقطه بعنوان مراكز لجستیك كشور شناسایی شده است.
تقی زاده ادامه داد: گزارش مكان یابی و شناسایی مراكز لجستیك كشور برای وزیر راه و شهرسازی و معاونان بخش حمل ونقل هم عرضه شده و مقرر شده است هیچ گونه تصمیم گیری دیگری به منظور تغییر مكان مراكز لجستیك كشور اتخاذ و اعمال نشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به نقش حمل ونقل مسافر بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: طبق مطالعات جدید صورت گرفته در معاونت حمل ونقل، ترانزیت مسافر یا جابجایی مسافران در سطح بین المللی باعث ارتقای روابط بین كشورها، بهبود روابط تجاری بین كشورها و اقتصادی شدن كریدورهای حمل ونقلی می گردد. ازاین رو فعالان حوزه حمل ونقل مسافر هم به كارگروه لجستیك دعوت شدند.
وی تصریح كرد: اقتصادی شدن كریدور به اشتغال زایی، توسعه مناطق اطراف كریدور، معیشت مردم ساكن پیرامون كریدور و رشد و توسعه صنعت كمك می نماید.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تغییر رویكرد وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید بیان داشت: درگذشته وزارت راه و شهرسازی فقط روی هدف سامان دهی حمل ونقل متمركز بود، اما امروز سامان دهی حمل ونقل در گرو بهبود روابط با سیر دستگاه های دولتی و تشكل های صنفی است و این پیروی ازاین رویه در سطح استان ها هم باید مورد تاكید قرار گیرد.
اقتصام**9189**1776


1397/02/14
20:31:42
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: توسعه , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است