چهار هزار گوشی همراه مسافری تا یك ماه آینده قطع می گردد

چهار هزار گوشی همراه مسافری تا یك ماه آینده قطع می گردد

آوا مسكن: تهران - پایگاه اطلاع رسانی طرح رجیستری اعلام كردك چهار هزار دستگاه تلفن همراه كه اطلاعات آنها به صورت نادرست در سامانه ثبت مسافری ثبت شده است، تا یك ماه آینده قطع می گردد.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی طرح رجیستری (همتا)، هفته گذشته خلاف اظهاری چهار هزار دستگاه تلفن همراه مسافری در سامانه گمرك شناسایی شد كه درخواست ثبت این گوشیها در سامانه همتا بلافاصله لغو شده است و این گوشیها حداكثر تا 30 روز آینده قطع خواهند شد و تحت هیچ عنوانی امكان دریافت خدمات از شبكه های اپراتوری را نخواهند داشت.
در ادامه این گزارش آمده است: با عنایت به بررسی های صورت گرفته، مشاهده شده است بعضی از متقاضیان در اعلام برند و مدل تلفن همراه در سامانه ثبت گوشیهای مسافری خلاف اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمركی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خویش را پرداخت نكرده اند.
گزارش تاكید دارد: در صورت مسجل شدن خلاف اظهاری در سامانه ثبت گوشیهای مسافری، از ثبت شناسه تلفن همراه مذكور ممانعت به عمل آمده و هزینه پرداخت شده هم تحت هیچ عنوانی به شخص بازپرداخت نمی گردد.
این اقدام (خلاف اظهاری) از مصادیق بارز تخلفات گمركی به حساب می آید و مطابق با قوانین گمرك جمهوری اسلامی ایران با آن برخورد خواهد شد.
پایگاه اطلاع رسانی رجیستری اعلام نمود: همه افرادی كه قصد خرید تلفن همراه نو را دارند، دقت داشته باشند، چنانچه در متن پیامك استعلام اصالت متوجه شدند تلفن همراهی كه قصد خرید آن را دارند بصورت مسافری وارد كشور شده، از خرید آن صرف نظر كنند یا از فروشنده بخواهند در فاكتور فروش شناسه (IMEI) گوشی را درج و قید كند كه عوارض گمركی گوشی خریداری شده بصورت صحیح پرداخت شده است فاكتور باید ممهور به مهر رسمی فروشنده باشد.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، طرح كددار كردن تلفن های همراه (رجیستری) از اواخر مهر سال گذشته با هدف ساماندهی ورود تلفن همراه به كشور و مبارزه با قاچاق شروع شده است و آخرین مرحله آن از ابتدای اردیبهشت ماه كلید می خورد.
گوشی های تلفن همراهی كه شناسه آنها در شبكه تلفن همراه كشور ثبت و تایید نشود، قاچاق به حساب می آید.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2078*2025


1397/01/26
14:29:30
5.0 / 5
4219
تگهای خبر: خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است