مدیران بندری ایران و قطر زمینه های مشترك همكاری را بررسی كردند

مدیران بندری ایران و قطر زمینه های مشترك همكاری را بررسی كردند

آوا مسكن: تهران- نشست مشترك مدیران عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و قطر برای گسترش همكاری های بندری و دریایی، عصر دوشنبه در تهران برگزار گردید.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در این نشست یادآوری كرد: به دنبال سفر سال گذشته وزیر حمل ونقل و ارتباطات قطر به ایران و دیدار با وزیر راه و شهرسازی مقرر شد بعد از 2 ماه كمیته مشترك همكاری های بندری و دریایی تشكیل و راهكارهای توسعه همكاری های ایران و قطر بررسی شود.
«محمد راستاد» اضافه كرد: در این زمینه پیش نویس تفاهمنامه ای آماده شد و در سفر دی ماه سال گذشته وزیر راه وشهرسازی به قطر به طرف مقابل عرضه شد كه در زمینه جست و جو و نجات دریایی و تایید گواهینامه های صادر شده در این حوزه توافق به دست آمد. همینطور هیات ایرانی از بندر «حمد» بازدید نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مقرر است هیات قطری در سفر كنونی از بندرهای خرمشهر، امام خمینی (ره)، بوشهر و بندرعباس بازدید و ظرفیت های این بندرها را بررسی كنند تا با امضای تفاهمنامه ای زمینه های همكاری دریایی و بندری بیش از پیش تقویت شود.
وی سهم حمل ونقل دریایی 2كشور را رو به گسترش توصیف و افزود: ایران در چارچوب راهگذر شمال- جنوب زمینه های ترانزیت كالاهای قطری را فراهم نموده و عزم و اراده 2كشور هم توسعه همكاری های چندجانبه در این بخش است؛ به صورتی كه اكنون قطر صدور روادید برای بازرگانان را تسهیل كرده است.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، مدیران بلندپایه وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر شامل «محمد الخنجی» رییس سازمان بنادر، «حسن الهیل» مشاور ارشد وزیر حمل و نقل و ارتباطات، «عبدالعزیز الیافعی» مدیر بندر «حمد»، «خالد النعیمی» مدیر بندر «الرویس» و «حمد الانصاری» مدیر امور بین الملل وزارت حمل و نقل قطر ظهر امروز (دوشنبه) وارد تهران شدند.
دیدار با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با هدف بررسی راهكارهای گسترش همكاری های دریایی و بندری از برنامه های این هیات است.
بازدید از توانمندی های تجاری و گردشگری بندرهای ایران و برگزاری نشست كاری با مدیران استانی و بازرگانان بخش دریایی در برنامه های این هیات دیده می گردد.
در پی دیدارهای پارسال، 2طرف توافق كرده اند «كمیته مشترك همكاری های بندری و دریایی» تشكیل و نشست های كارشناسی منظم برای بررسی راه های گسترش همكاری های تخصصی مشترك دریایی و بندری با هدف بهبود روابط و تعاملات تجاری و توسعه حمل و نقل برگزار گردد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*1108*1961*


1397/01/20
18:53:53
5.0 / 5
4298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است