80 هكتار بافت فرسوده در نوش آباد مصوب شد

80 هكتار بافت فرسوده در نوش آباد مصوب شد

آوا مسكن: كاشان- رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل از تصویب 80 هكتار از محدوده شهر نوش آباد بعنوان بافت فرسوده اطلاع داد.


مجتبی آراسته روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شناسایی و تصویب محدوده بافت های فرسوده منجر به جلب حمایت دولت و شهرداری از محیط فیزیكی، مالكان و ساكنان این بافت ها می گردد و زمینه بازآفرینی و مشاركت آنها را به گونه ای قانونی فراهم می كند.
وی اضافه كرد: هدف دولت رفع فقر شهری، احیای هویت های تاریخی، توسعه تجهیزات و تاسیسات شهری، گسترش زیرساخت ها و مقاوم شدن بناهای فرسوده در برابر حوادث غیرمترقبه و همینطور بازگشایی معابر كم عرض است.
رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل همینطور به آزادسازی كامل زمین های محدوده مرحله دوم كنارگذر این شهر اشاره نمود و اظهار داشت: كنارگذر تا كنون 30 درصد و دهانه دوم پل زیرگذر شهید منصوری هم 80 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
او افزود: اولین مرحله این طرح با 22 كیلومتر طول سه سال پیش به بهره برداری رسیده اما از پل شهید منصوری تا مشكات به میزان 6 كیلومتر اجرای زیرسازی پیشرفت داشته و تكمیل آن 150 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
آراسته عنوان كرد: كنارگذر آران و بیدگل سال های متمادی به علت ضرورت دریافت مجوز از منابع طبیعی به علت مجاروت طرح با تاغزارها و زمین های كشاورزی غیر فعال بود كه با پیگیری های مسئولان شهرستان آزادسازی به صورت كامل انجام گرفت.
وی اضافه كرد: این كنارگذر با 45 كیلومتر طول از دارالسلام كاشان شروع شده و تا شهر مشكات ادامه دارد كه می تواند نقش مهمی در كاهش ترافیك شهرستان های كاشان و آران و بیدگل ایفا كند.
شهرستان آران و بیدگل با مساحت افزون بر 605 هزار هكتار بیش از 170 هكتار بافت فرسوده دارد.
این شهرستان با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله نزدیك به 215 كیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123


1396/12/03
14:28:15
5.0 / 5
4842
تگهای خبر: فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است