وجود ۱۲ هزار بنگاه مسکن بدون جواز کذب است

وجود ۱۲ هزار بنگاه مسکن بدون جواز کذب است

به گزارش آوا مسکن، رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران به بیان توضیحاتی در رابطه با وجود تبانی بین مشاورین املاک و معاملات سوری برای افزایش قیمت مسکن پرداخت.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، کیانوش گودرزی رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران اظهار داشت: از آغاز فروردین ماه تابحال ۱۴۰ تا ۱۵۰ بازرسی از مشاورین املاک تهران داشتیم و دو بار از تمام مشاورین املاک تهران بازرسی و گشت ویژه داشتیم و با کمک تعزیرات این گشت ها را ادامه داده ایم.
وی افزود: در این ۶ ماه هزار و ۴۲۰ مورد مشاور املاک بدون مجوز را به اتاق اصناف و اماکن معرفی کرده ایم. ۱۱ هزار واحد صنفی مشاوره املاک دارای پروانه کسب داریم. چیزی حدود ۲ درصد دیگر به هزار و ۴۲۰ مورد مشاوره املاک بدون مجوز هم باید اضافه نماییم چونکه امکان دارد مورد بازرسی قرار نگرفته باشند.
وی تصریح کرد: ما درحال اجرای طرح ساماندهی و قانون مداری برای مشاورین املاک هستیم. این که گفته شده ۱۱ تا ۱۲ هزار بنگاه بدون پروانه داریم درست نیست و ما در دو بار گشت زنی به این مساله نرسیده ایم.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان تهران اظهار داشت: ما باید کاری نماییم که به صورت الکترونیکی جلوی واحدهای بدون پروانه گرفته شود و آنقدر گشت و بازرسی نداشته باشیم. کد رهگیری جز وظایف مشاورین املاک است و باید این اقدام را انجام دهند.
وی در ادامه وجود تبانی بین مشاورین املاک برای انجام معامله سوری و افزایش کاذب قیمت مسکن را تأیید کرد و اظهار داشت: این مساله در هر صنفی امکان دارد وجود داشته باشد ولی این مسائل خیلی در افزایش قیمت مسکن تاثیر گذار نبوده است. در پردیس شاهد نابسامانی زیادی بودیم که ساماندهی شد. بعنوان مثال خانه ۳ میلیاردی در پردیس پس از این اقدامات ۷۰۰ تا ۱ میلیارد کاهش پیدا کرد. در تهران هم شاهد افت ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت مسکن هستیم.
گودرزی اظهار داشت: مشاورین املاک از سالیان گذشته یک درصد حق کمیسیون می گرفتند و سبب گرانی مسکن هم نمی شدند. ولی وقتی پلت فرم های فضای مجازی افتتاح شد افراد ملک شأن را با هر قیمتی که می خواهند عرضه می کنند و سبب مشکلات گرانی مسکن شده، کار مشاورین املاک را هم سخت کرده اند و مشاور املاک هم مقصر شناخته می شوند.

1402/06/27
10:08:03
5.0 / 5
199
تگهای خبر: افتتاح , مجوز , مسكن , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان آوا مسكن
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است