رئیس سازمان صمت استان خواستار شد:

ایجاد زنجیره های تولید منطقه ای

ایجاد زنجیره های تولید منطقه ای

به گزارش آوا مسکن، لرستان رئیس سازمان صمت لرستان خواهان ایجاد زنجیره های تولید منطقه ای شد.


بهمن جعفری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به برگزاری نشست با حضور استاندار، معاون وزیر صمت و همینطور مدیران کل صنعت معدن تجارت استانهای اصفهان، مرکزی، همدان، قم و لرستان به میزبانی استان و همینطور مدیرکل طرح و برنامه وزارت صمت بیان نمود: اهداف این نشست هماهنگی جهت ارتقاء جذب سرمایه گذاری در لرستان و همینطور استفاده از ظرفیتهای استانهای برخوردار از لحاظ صنعتی و معدنی است.
جعفری بیان نمود: در این جلسه ایجاد زنجیره های تولید منطقه ای با استانهای اصفهان، مرکزی، همدان و قم بر مبنای پتانسیل های مشترکی که وجود دارد و همینطور در مورد آخرین وضعیت پروژه های نیمه تمام و نحوه تأمین مالی این پروژه ها و چگونگی احیاء واحدهای صنعتی راکد تبادل نظر شد و هماهنگی هایی در جهت رفع موانع صنعتی صورت گرفت.
وی افزود: قرار شد یک مصوبات کلی از ستاد تسهیل ملی دریافت شود و این مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بعنوان یک نسخه واحد پیچیده شود و از سویی تسهیلات وجوه اداره شده ای که در سنوات گذشته به واحدهای صنعتی پرداخت شده و هم اکنون در سیستم بانکی بلاتکلیف هستند را پیگیری و تعیین تکلیف نماییم.
رئیس سازمان صمت لرستان اضافه کرد: در جهت توازن سرمایه گذاری و اجرایی شدن مباحثی که در ارتباط با سازمان گسترش، نوسازی و صنایع معدنی ایران است جهت بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی که در استانهای اصفهان، مرکزی، همدان، قم و لرستان وجود دارد مسائلی را در چارچوب سامانه های وزارت صمت داریم که در مورد ساماندهی و عرضه پیشنهادات واحد جهت تسهیل امورات متقاضیان و افزایش میزان تسهیلات و کمک به جذب منابع ملی بحث شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحثی که در این جلسه عنوان شد استفاده از برندهای معتبر صنعتی و معدنی است که در استانهای برخوردار وجود دارند تا با هدایت صحیح در استانهای همجوار با عنایت به پتانسیل هایی که در لرستان است، سرمایه گذاری هایی انجام دهند و سوق دادن صنایع فولادی و پایین دستی با عنایت به این که محدودیت های آبی در استانهای اصفهان و مرکزی داریم تلاش می نماییم که با هماهنگی مدیران صمت این استان ها سرریز سرمایه گذاری آنها به سمت لرستان هدایت شود.
جعفری بیان نمود: با عنایت به منابع آبی مطلوبی که در لرستان است، ما یک تخصیص ۸۰ میلیون مترمکعبی جهت صنعت داریم که هم اکنون حدود ۲۰ درصد آن درحال استفاده است.
این مسئول اظهار داشت: یکی از ظرفیتهای خوب استان وجود مواد معدنی نظیر سیلیس، کربنات کلسیم، تالک و فلدسپات است که استفاده بسیار بالایی در صنایع، کاشی، فولادی و فلزی دارند.
وی افزود: ما تقاضا کردیم این صنایع بزرگی که در این استان ها استقرار دارند جهت تأمین مواد اولیه زنجیره های ارزش و تولیدی در حوزه صنایع معدی شکل بگیرند تا مواد معدنی به صورت خام از لرستان به استانهای مرکزی، همدان، اصفهان و قم انتقال پیدا نکند بلکه در کنار معادن صنایع فرآوری شکل بگیرد و محصول نهایی به این استان ها ارسال شود که هزینه حمل و نقل پایین تر و ارزش افزوده بالاتری دارد و در استان ایجاد اشتغال خواهد داشت.
رئیس سازمان صمت لرستان اضافه کرد: این سلسله نشست ها استمرار خواهد داشت و با هماهنگی وزارت صمت و پنج استان حاضر در نشست امیدواریم که در آینده شاهد ارتقاء سرمایه گذاری در استان و همینطور ارتقاء ظرفیت تولید واحدهایی که زیر ظرفیت فعالیت می نمایند باشیم.
وی اظهار داشت: ما در این جلسه ها و گردهمایی ها مصوب کردیم کارگروهی تشکیل گردد تا در سطح کارشناسان و معاونین این سازمان ها مشکلات را پیگیری کنند و نتایج را به وزارت ارسال نماییم که تصمیمات خوبی در مورد این استان ها گرفته شود و شاهد رشد و رونق تولید در لرستان باشیم و زمینه تکمیل طرح های نیمه تمام ما فراهم گردد و این واحدها به چرخه تولید بیایند و به رشد اقتصادی استان و همینطور ایران کمک کنند.
منبع:

1402/03/16
09:57:12
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است