خدمات دولت در كرمانشاه،

افتتاح و آغاز اجرای 23 پروژه راه و شهرسازی كرمانشاه با 677 میلیارد ریال اعتبار

افتتاح و آغاز اجرای 23 پروژه راه و شهرسازی كرمانشاه با 677 میلیارد ریال اعتبار

آوا مسكن: كرمانشاه- مدیركل راه و شهرسازی استان كرمانشاه اظهار داشت: در دهه فجر امسال 23 پروژه عمرانی با 677 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار از محل ردیف های ملی و استانی در حوزهای مختلف این اداره كل آماده بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن ها در استان شروع می گردد.


مسعود شریفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، این تعداد پروژه را شامل ساخت كتابخانه و ساختمان های اداری، بهسازی و آسفالت و روكش راه های روستایی، مسكن مهر، جدول گذاری، زیرسازی، آسفالت، اصلاح و بهینه سازی شبكه برق رسانی در بافت های ناكارآمد و ساخت بوستان اعلام نمود.
وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری و تلاش دولت در امر اشتغال اظهار داشت: در اجرای این پروژه ها بیش از سه هزار و 700 نفر مشغول به كار شده اند.
وی در تشریح جزئیات پروژه ها هم اظهار داشت: در حوزه فنی و اجرایی با 18 میلیارد ریال اعتبار، آسفالت راه روستایی بیامه سفلی، بروند سفلی، بهسازی و آسفالت راه روستایی درویشان، ده مرادخان، بهسازی و آسفالت راه روستایی گراب علیا و روكش آسفالت محور نهرابی - شاینگان افتتاح می گردد.
وی اظهار نمود: در حوزه ساخت و توسعه راه ها با 16 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار، مسكن مهر آموزش و پرورش شماره چهار ناحیه یك كرمانشاه بلوك 2، مسكن مهر آموزش و پرورش شماره چهار ناحیه یك بلوك 1، مسكن مهر تعاونی انجمن شركت ها (رازی)، مسكن مهر تعاونی دانشگاه رازی، مسكن مهر بانان، مسكن مهر مهرشهر، تعاونی كارگری فاز یك (دانش) و مسكن مهر مولوی فاز 2 افتتاح می گردد.
او افتتاح مسكن مهر مهرآوران (غم تسلی) كنگاور، مسكن مهر كاركنان دولت، مسكن مهر لشگر 81، مسكن مهر تعاونی دانشگاه رازی 4، مسكن مهر خودمالك سطح استان را از دیگر پروژه های افتتاحی ذكر كرد.
مدیركل راه و شهرسازی استان كرمانشاه همینطور اظهار نمود در حوزه مدیریت مسكن و ساختمان در مجوع با 627 میلیارد و 400 میلیون ریال، احداث پارك سنقر، جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر در محله دامداری های بدره ای اسلام آبادغرب، اصلاح و بهینه سازی شبكه برق و تولید روشنایی در محله كولی آباد شهر كرمانشاه و در حوزه عمران و بهسازی شهری اداره كل راه و شهرسازی با 16 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار پیگیری و اجرا خواهد شد.
شریفی اظهار نمود: اداره كل راه و شهرسازی سال 96 در اقدامی كم نظیر موفق به افتتاح و بهره برداری از 62 كیلومتر بزرگراه بوده كه از این مقدار 40 كیلومتر بزرگراه شامل 27 كیلومتر بزرگراه كربلا (اسلام آباد غرب - سرپل ذهاب) و 10 كیلومتر بزرگراه هرسین- نورآباد و سه كیلومتر از بزرگراه سنقر- بیستون در هفته دولت به بهره برداری رسید.
به گفته او، همینطور 22 كیلومتر شامل تكمیل قطعه 4، هشت كیلومتر از بزرگراه اسلام آباد - حمیل و سه كیلومتر از مسیر سه راهی هرسین بعنوان بخشی از پروژه بزرگراهی مرز بازرگان- بندر امام خمینی (ره) همزمان با شروع سفرهای زیارتی اربعین حسینی بوده است.
وی، آخر عملیات ریل گذاری و اتصال خطوط ریلی كرمانشاه به شبكه سراسری راه آهن كشور، افتتاح و بهره برداری 70 كیلومتر بهسازی و روكش آسفالت راه های فرعی و روستایی با اعتبار هزینه شده 180 میلیارد ریال و همینطور آغاز عملیات اجرایی بهسازی و توسعه سطوح پروازی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه به روش EPC، احداث آخرین قطعه بزرگراه كربلا (قطعه 10) و احداث بزرگراه سرپل ذهاب به سه راهی قره بلاغ را بخشی از اقدام های این اداره كل در سال 96 اعلام نمود.
وی اظهار نمود: اداره كل راه و شهرسازی استان كرمانشاه، اكنون در حوزه راه های اصلی و فرعی، بیش از 92 كیلومتر در قالب 17 پروژه، در حوزه راه روستایی 190 كیلومتر در قالب 64 پروژه، در حوزه مدیریت فنی و اجرایی 16 پروژه شامل احداث بیمارستان، كتابخانه، ساختمان های اداری و عمومی و در حوزه عمران بهسازی هم در مجموع 11 پروژه در قالب خدمات روبنایی، زیربنایی و ساماندهی محیط و فضاهای شهری را در 10 محله حاشیه نشین و ناكارآمد استان در دست اقدام دارد.
استان كرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار كیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
جمعیت 2 میلیون نفری استان در 31 شهر و 2 هزار و 600 روستا سكونت دارند.
این استان با 371 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق 2 مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی فعال دارد.
3033/8066 خبرنگار: فرزاد نویدی **انتشار دهنده: علی مولوی


1396/11/11
15:27:20
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: بهسازی , توسعه , روستا , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است