در كمیسیون امور داخلی انجام شد

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

به گزارش آوا مسکن، سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از بررسی وضعیت ایمنی و کیفیت خودرو های داخلی در نشست امروز این کمیسیون و انتقاد جدی نمایندگان به وضعیت خودرو های تولید داخل در حضور مدیران دو خودروسازی بزرگ کشور اطلاع داد.


علی حدادی در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان نمود: جلسه امروز کمیسیون به بررسی وضعیت ایمنی و کیفیت خودرو ها و آمار تصادفات جاده ای اختصاص داشت. این دومین نشست کمیسیون در این خصوص بود. در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران ایران خودرو، سایپا، رئیس سازمان استاندارد و نیروی انتظامی حضور پیدا کردند. وزیر راه و شهرسازی هم به منظور بررسی وضعیت جاده ها و آمار تصادفات جاده ای دعوت شده بود اما در نشست کمیسیون حضور پیدا نکرد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در این نشست نمایندگان سوالات وانتقادات زیادی نسبت به تولیدات دو خودروساز داخلی داشتند. همینطور به عدم رضایت مردم و افزایش شکایت به علت ایمن نبودن خودرو در مقابل سرقت و کیفیت پایین خودرو ها اشاره شد. از آنجاییکه انتقاد نمایندگان از وضعیت کیفیت و ایمنی خودرو ها از جهت سرقت بسیار زیاد بود، مقرر شد جلسات استمرار پیدا کند تا هم وزیر راه و شهرسازی در جلسه حاضر باشد و در مورد ایمنی جاده ها توضیح دهد و هم خودروسازان گزارشی از فعالیت، برنامه آینده برای اصلاح کیفیت و افزایش ایمنی خودرو در مقابل سرقت عرضه کنند.
سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه خاطرنشان کرد: رئیس سازمان استاندارد هم گزارشی از کیفیت خودرو و قطعات مرتبط عرضه کرد که مورد پذیرش نمایندگان نبود. اعتقاد داریم که این سازمان باید اشراف، نظارت و اقدامات لازم را داشته باشد تا جلوی تولید خودروی بی کیفیت گرفته شود. وزیر صمت از برنامه دولت برای واگذاری سهامش در ایران خودرو و سایپا اطلاع داد که آگهی این واگذاری داده شده است.
ایشان در ادامه تصریح کرد: همینطور در جلسه امروز کمیسیون تقاضای تحقیق و تفحص از استانداری خراسان شمالی با رای اکثریت اعضای کمیسیون به تصویب رسید که برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی ارسال خواهد شد.
منبع:

1401/05/25
20:31:47
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است