رشد اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در سراشیبی سقوط

رشد اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در سراشیبی سقوط

صندوق بین المللی پول پیشبینی رشد خویش را برای منطقه آسیا-اقیانوسیه امسال به ۴.۲ درصد کاهش داده است که ۰.۷ درصد کمتر از انتظار آن در آوریل و بسیار کمتر از رشد ۶.۵ درصدی منطقه در سال ۲۰۲۱ است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس، این صندوق همینطور پیشبینی خود برای سال ۲۰۲۳ را برای این منطقه به ۴.۶ درصد کم کرد که ۰.۵ درصد کاهش به حساب می آید.
خیلی از عوامل این کاهش رتبه، منعکس کننده شوک های مداوم همچون حمله روسیه به اوکراین، کندی رشد اقتصادی چین و افزایش نرخ بهره جهانی است.
کریشنا سرینیواسان، مدیر دپارتمان آسیا و اقیانوسیه اظهار نمود: «ریسک هایی که در پیشبینی ماه آوریل خود به آن اشاره کردیم، همچون سخت تر شدن شرایط مالی در رابطه با افزایش نرخ های بهره بانک مرکزی در ایالات متحده و افزایش قیمت کالاها به علت جنگ در اوکراین درحال تحقق هستند و این به نوبه خود سبب افزایش سرریزهای رشد منطقه ای ناشی از کندی چین می شود».
طبق پیشبینی صندوق بین المللی پول، چین ۳.۳ درصد رشد خواهد نمود که کمتر از پیشبینی رشد ۴.۴ درصدی آن در آوریل است.
صندوق بین المللی پول انتظار دارد دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال آینده رشد ۴.۶ درصدی را ثبت کند، کاهش ۰.۵ درصدی نشان دهنده ضربه ناشی از کووید صفر و رکود املاک است.
همینطور صندوق بین المللی پول اخطار داد که سرریزهای قابل توجهی در شرکای تجاری منطقه ای وجود خواهد داشت.
سرینیواسان اظهار داشت: «ژاپن و کره، دو اقتصاد بزرگ منطقه ای که از نزدیک با زنجیره های تأمین جهانی و چین ادغام شده اند با کاهش تقاضای خارجی و اختلال در زنجیره های تأمین، رشد کندی خواهند داشت».
وی ادامه داد: افزایش عدم اطمینان در سیاست تجاری و به هم ریختگی زنجیره های تأمین هم انتظار می رود بهبود اقتصادی را به تاخیر بیندازد و زخم های ناشی از همه گیری در آسیا را تشدید کند.
در حالیکه رشد اقتصادی درحال تضعیف است، فشارهای تورمی آسیا درحال افزایش می یابد که ناشی از افزایش جهانی هزینه های غذا و سوخت به علت جنگ و تحریم های مرتبط می باشد. با این وجود، صندوق به نشانه هایی از بازگشت فعالیتهای اقتصادی در منطقه اشاره می کند چونکه بعضی از محدودیت های همه گیری به تدریج کاسته می شود.
وی تصریح کرد: انعطاف پذیری تولید و بازگشت مجدد در گردشگری از جهش تدریجی در مالزی، تایلند و کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام حمایت می کند.
منبع:

1401/05/09
12:21:55
5.0 / 5
106
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است