سفیر ایران در سنگال:

می توانیم در سنگال ذرت و بادام هندی بکاریم

می توانیم در سنگال ذرت و بادام هندی بکاریم

به گزارش آوا مسکن البرز سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال ضمن اشاره به برخورداری این کشور از منابع آبی اظهار داشت: با عنایت به این پتانسیل زمینه انجام کشت فراسرزمینی همچون بادام هندی و ذرت در سنگال فراهم است.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، محمدرضا دهشیری در همایش بررسی بازار سنگال این کشور را هاب غرب آفریقا و دروازه ورود ایران به بازار این منطقه برشمرد و اظهار نمود: سنگال بعنوان با ثبات ترین کشور آفریقایی طی پنج سال اخیر رشد اقتصادی حدود شش درصدی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به رونق ساخت و ساز در سنگال و به تبع آن افزایش قیمت زمین و مسکن در آن کشور اظهار داشت: دراین زمینه مقرر شده که ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب ایجاد واحدهای مسکن اجتماعی صورت گیرد و این مهم فرصت خوبی برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی ایران است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال با اعلان اینکه در این کشور با ایجاد حساب طلایی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری ایرانیها برقرار است، اظهار داشت: با شروع به کار این حساب فرد سرمایه گذار در مورد پروژه های خود کمتر بازخواست می شود، یکی از شروط مهم در این راستا سرمایه گذاری در پروژه های مهمی همچون ساخت هتل در سنگال است، با توجه به این که در سال ۲۰۲۶ میلادی این کشور میزبان بازی های المپیک جوانان است یک فرصت مهم دیگر سرمایه گذاری ساخت هتل در آنجا برای میزبانی میهمانان این رویداد است.

وی درآمد سالانه کشور ۱۷ میلیون نفری سنگال را ۱۴۰۰ دلار عنوان نمود و اضافه کرد: تولید ناخالص ملی این کشور ۲۳ میلیارد دلار است.

دهشیری در ادامه با اشاره به فرانک سی اف ای که واحد پولی مشترک میان سنگال و هشت کشور همسایه آن اظهار داشت: بر این اساس هرگونه محصول تولیدی در سنگال می تواند بدون پرداخت عوارض گمرکی به کشورهای همسایه ارسال شود و در نتیجه ایجاد کارخانه های مختلف در سنگال در اختیار گرفتن بازار غرب آفریقا است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال با اشاره به موقعیت خوب این کشور برای کشت های فرازمینی همچون بادام هندی، انبه و ذرت اضافه کرد: البته در کنار استفاده از این کشت یک موقعیت مناسب دیگر اجاره کردن مزارع است.

وی توضیح داد: حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت سنگال به سبب مشکلات حین زایمان و یا تغذیه نادرست گرفتار معلولیت جسمی هستند، بنا بر این صادرات تجهیزات پزشکی به سنگال یا سرمایه گذاری درباب ایجاد فروشگاهی در آنجا برای فروش چنین محصولاتی ضرورت دارد و این یک فرصت سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی ایران است.

دهشیری فرصت هایی مانند سرمایه گذاری در حوزه راه اندازی پالایشگاه در سنگال را باتوجه به وجود منابع نفتی و گازی در این کشور برای ایرانیها مغتنم برشمرد و اضافه کرد: درباب محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی، ماشین آلات، ابزارآلات و ساخت قطعات نیز ایران توانمندی بالایی برای صادرات به سنگال دارد.

وی با اعلان اینکه کشور سنگال در فرآوری محصولات لبنی هم با مشکلاتی مواجه می باشد، عنوان کرد: سنگال محصولات فوق را از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و یا هند وارد میکند و این مسئله یک فرصت سرمایه گذاری جدیدی برای ایرانیها شمرده می شود، از دیگر زمینه های همکاری اقتصادی تجار کشورمان با سنگال می تواند در حوزه صادرات خوراک دام و یا دانه های خوراکی طیور باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال یکی از معضلات مهم مراودات تجاری فعالان اقتصادی ایران با کشور هدف را نبود مسیر مستقیم دریایی از شهر بندرعباس به آنجا برشمرد و اظهار داشت: هم اکنون برای ارسال محموله های صادراتی ایرانی به سنگال یک مسیر دریایی از بندر جبل علی امارات به مقصد اسپانیا و یا ایتالیا و از آنجا به سنگال وجود دارد، این شیوه حمل و نقل حدود سه ماه زمان می برد.

وی در ادامه عنوان کرد: دیگر مسیر حمل و نقل محصولات صادراتی ایران به سنگال که حدود ۴۵ روز به طول می انجامد بوسیله حمل زمینی به بندر مرسین ترکیه و از آنجا به کشور مقصد است، در این پروسه گاهی به سبب عدم همکاری کافی از طرف کشور ترکیه، محموله های صادراتی ایران پس از گذشت شش ماه به سنگال می رسد.

دهشیری در ادامه برگزاری نمایشگاه سالانه داکار با نام فیداک را از دیگر ظرفیت های اقتصادی مهم برای سرمایه گذاری ایرانیها برشمرد و اظهار داشت: این نمایشگاه برمبنای تقویم ایران در آذرماه برگزار می گردد و فرصت خوبی برای معرفی محصولات ایرانی و حضور تجار کشورمان است.

وی با اشاره به این که امکان صادرات واکسن های دامی به سنگال وجود دارد، اظهار داشت: در زمینه صادرات دارویی چون زبان سنگال فرانسوی است باید توضیحات بروشورهای دارویی کشورمان به این زبان نیز درج شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال افزود: هم اکنون مهم ترین رقبای ایران برای مراودات تجاری با سنگال کشورهای لبنان، هند و یا فرانسه هستند.

منبع:

1401/02/20
12:33:48
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است