معاون امور معادن سازمان صمت استان تهران خبر داد

۱۶ معدن استان تهران رفع توقیف شد

۱۶ معدن استان تهران رفع توقیف شد

به گزارش آوا مسکن طبق اعلام معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، بعد از آنکه فرایند مزایده معادن سال ۱۴۰۰ که به دستور دادستان کل کشور معلق مانده بود، رفع توقیف شد، حال واگذاری ۱۶ معدن در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، اوایل مرداد ماه سال جاری، سعید عمرانی - معاون قضایی دادستان کل کشور- در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با اجرای طرح آزادسازی ۶۰۰۰ محدوده و معدن غیرفعال کشور، انجام مزایده ها را تا کسب نظر نهایی نهادهای نظارتی بطور موقت متوقف اعلام و تصریح کرد که اصل مزایده های برگزار شده لغو نشده است، بلکه به صورت موقت متوقف و مجدد وفق مقررات ادامه خواهد یافت.
بعد از آن در دهه اول شهریور ماه جاری، محمدجعفر منتظری- دادستان کل کشور- خطاب به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور، ضمن استناد به دستور رئیس قوه قضاییه، دستور رفع اثر از بخشنامه در ارتباط با توقف مزایده معادن را صادر کرد و یک روز بعد این دستورالعمل به دادستان های سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
حال، علی عبدی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران، از در دستور کار قرار گرفتن واگذاری ۱۶ معدن به ایسنا، اطلاع داد و اظهار داشت: پیرو فراخوان مزایده عمومی معادن و محدوده های اکتشافی استان تهران از راه روزنامه های کثیرالانتشار و سامانه تدارکات الکترونیک دولت در خردادماه سالجاری، بعد از طی مراحل قانونی مزایده برگزار و ۱۶ متقاضی معدن مورد تائید قرار گرفتند.
وی ادامه داد: بعد از اعلام تعلیق مزایده های معادن کشور توسط دادستانی کشور مراتب ازطریق قانونی پیگیری و بعد از عرضه مستندات کافی دادستانی طی نامه فرایند مزایده را قانونی اعلام نمود. جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و تأمین مصالح و مواد لازم اجرایی پروژه های عمرانی و ساختمانی از نتایج مثبت این مزایده است که به شکل کاملا قانونی و در بستر الکترونیکی انجام شده است.
عبدی در انتها تصریح کرد: متقاضیانی که در مزایده معادن فوق واجد شرایط شده اند می توانند نسبت به پیگیری و انجام مراحل اداری لازم جهت دریافت پروانه بهره برداری اقدام نمایند.
منبع:

1400/06/28
20:26:49
5.0 / 5
517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است