کشش نفت برای قیمت ۶۵ دلار بیشتر است

کشش نفت برای قیمت ۶۵ دلار بیشتر است

بانک استاندارد چارترد اعلام نمود بازار نفت به حدی که وال استریت انتظار داشت، گرفتار کمبود عرضه نیست و با کندی اخیر رشد تقاضا، عوامل بنیادین قیمت 65 دلار را بیشتر از 75 دلار برای نفت برنت توجیه می کنند.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، هم اکنون بازار نفت با مازاد عرضه ملایمی روبروست. مفسرین کالای بانک استاندارد چارترد اعلام نمودند مازاد عرضه نفت در سپتامبر ادامه خواهد داشت.

دیدگاه استاندارد چارترد منعکس کننده هشدار هفته گذشته آژانس بین المللی انرژی است که پیش بینی نمود محدودیتهای جدید رفت و آمد در آسیا برای مقابله با شیوع کرونای دلتا، رشد تقاضای جهانی برای نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ را آهسته خواهدنمود.

تحلیلگران استاندارد چارترد در یادداشتی نوشتند: موازنه فعلی قیمت ۶۵ دلار یا پایینتر هر بشکه نفت را بیشتر از قیمت ۷۵ دلار یا بالاتر آن توجیه می کند به ویژه که میزان قابل توجهی پول قبل از این تحت تاثیر باور اشتباه وال استریت درباره کمبود عرضه و قابل توجیه بودن قیمت ۸۰ تا ۱۰۰ دلار، وارد بازار شده است. موازنه اخیر عرضه و تقاضا نشان میدهد که دیدگاه وال استریت درباره کمبود شدید عرضه در ادامه سال ۲۰۲۱ نادرست بود و دوره تقاضای بالاتر از عرضه به انتها رسیده است.

این بانک برآورد کرد بازار در اوت و سپتامبر شاهد مازاد اندک عرضه خواهد بود و بعد از آن در اکتبر و نوامبر با کمبود اندک عرضه روبرو می شود. به علاوه تقاضای جهانی برای نفت تا نوامبر به سطح ژوییه سال ۲۰۲۱ نمی رسد.

استاندارد چارترد اعلام نمود به باور ما بازار نفت در سه ماهه چهارم گرفتار محدودیت عرضه نیست و در سال ۲۰۲۲ مازاد عرضه خواهد شد به حدی که احیانا اوپک پلاس برنامه افزایش تولید ماهانه را در اوایل سال میلادی آینده متوقف خواهدنمود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، نشست وزیران این گروه برای بازنگری سیاست تولید مقرر است اول سپتامبر اجرا شود.

قیمتهای نفت روز چهارشنبه برای پنجمین روز تحت تاثیر نگرانیها نسبت به دورنمای تقاضا برای سوخت در پی افزایش موارد جهانی مبتلاشدن به کرونای دلتا، کاهش پیدا کرد. بهای نفت برنت با ۸۰ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش، در ۶۸ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه بسته شد. این شاخص قیمت بازار جهانی ۱۱ درصد در ۱۳ روز معامله گذشته کاهش داشته است. بهای معاملات نفت آمریکا با یک دلار و ۱۳ سنت معادل ۱.۷ درصد کاهش، در ۶۵ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه بسته شد.
1400/05/28
13:42:51
5.0 / 5
280
تگهای خبر: استاندارد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است