در راستای توسعه بازار بین الملل محصولات دانش بنیان محقق شد

راه اندازی ۳ دفتر کارگزاری در عراق، عمان و ترکیه

راه اندازی ۳ دفتر کارگزاری در عراق، عمان و ترکیه

به گزارش آوا مسکن معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از اضافه شدن ۳ دفتر کارگزاری برای توسعه محصولات دانش بنیان در کشورهای ترکیه، عمان و عراق اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر آن صندوق نوآوری ۷۰درصد هزینه های خدمات آزمایشگاهی را که اخیرا به سبد بخش صادرات این صندوق وارد شده است، تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به شرکتهای دانش بنیان بلاعوض اعطا خواهد نمود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی فر امروز در چهاردهمین رویداد مجازی یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری وشکوفایی با مبحث نشست تجاری ایران – اوراسیا که با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان برگزار شد، اضافه کرد: تابحال ۱۴ نشست صادراتی برگزار شده که دو نشست در زمینه صادرات اوراسیا بوده و امروز سومین نشست صادرات ایران-اوراسیا برگزار شده است.
وی ضمن اشاره به بسته های خدمات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکتهای دانش بنیان با اشاره به اینکه این بسته ها شامل ۳ بخش "توانمندسازی صادراتی"، "شبکه سازی صادراتی" و "تامین مالی صادراتی" است، اظهار نمود: در بسته توانمندسازی صادراتی، صندوق خدمات حمایتی در زمینه آموزش و مشاوره صادراتی، دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و هم حفاظت از مالکیت فکری در نظر گرفته است. در بخش آموزش و مشاوره صندوق از آموزش داخلی تا سقف حمایتی ۹۰ درصد به مبلغ سالانه ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند.
ملکی فر با اشاره به اینکه در زمینه آموزش شرکت ها، در سایر کشورها و استفاده از اساتید خارجی تا سقف حمایتی ۹۰درصد به مبلغ ۵۰ میلیون تومان سالانه از شرکتهای دانش بنیان حمایت می نماییم، افزود: در زمینه یادگیری شرکتی هم صندوق ۹۰ درصد تا سقف ۳۰ میلیون تومان سالانه و در زمینه مشاوره کسب و کار با حمایت ۹۰ درصدی تا سقف ۱۰ میلیون تومان سالانه از شرکتهای دانش بنیان حمایت خواهد شد.
وی با تکیه بر این که در بخش توانمندسازی صادراتی هم صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان برای دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی کمک بلاعوض در نظر گرفته است، تصریح کرد: دریافت استانداردهای صادراتی، تاییدیه های ملی، خدمات آزمایشگاهی و استانداردهای تخصصی – سیستمی چهار بخشی است که شرکت ها از حمایت های صندوق نوآوری در حوزه توانمندسازی صادراتی بهره مند خواهند شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به حمایت این صندوق در زمینه دریافت استانداردها برای محصولات دانش بنیان، اضافه کرد: صندوق در بخش دریافت استانداردهای صادراتی تا ۷۰ درصد هزینه ها سالانه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به شرکت ها کمک بلاعوض و همینطور برای تمدید استاندارد تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان سالانه کمک بلاعوض پرداخت خواهد نمود.
ملکی فر افزود: در بخش تاییدیه های ملی، شرکتهای دانش بنیان هم برای دریافت تاییدیه ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و برای تمدید تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان به صورت سالانه از کمک بلاعوض صندوق بهره مند خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه در بخش استانداردهای تخصصی – سیستمی نیزصندوق از شرکت ها برای دریافت استانداردها تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض سالانه اعطا خواهد کرد، اظهار داشت: خدمات آزمایشگاه اخیرا به سبد بخش صادرات ما اضافه شده است. در این بخش هم ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به صورت سالانه پرداخت می شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به خدمات این صندوق در زمینه حفاظت از مالکیت فکری محصولاتی با قابلیت صادراتی، اضافه کرد: صندوق ۷۵درصد هزینه ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان در سال از شرکت ها در زمینه تحلیل پتنت و تحلیل نقض پتنت حمایت خواهد نمود و در بخش ثبت اختراع خارج از کشور ۸۵ تا ۹۰درصد هزینه ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در سال، در بخش ثبت نشان تجاری خارج کشور ۸۵درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سال و در بخش ثبت طرح صنعتی خارج کشور ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۴۵ میلیون تومان در سال حمایت بلاعوض پرداخت می شود.
وی افزود: در بخش شبکه سازی صادراتی صندوق از حضور مستقل شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی، حضور شرکتهای دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، یکشنبه های صادراتی و کمک های توسعه ای حمایت بلاعوض خواهد نمود.
ملکی فر ضمن اشاره به این که از سال ۹۸ تا کنون ۱۶۳ نمایشگاه خارجی زیر پوشش حمایت های بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی بوده و به تدریج به فهرست آن اضافه می شود، اظهار داشت: شرکت ها برای حضور مستقل در نمایشگاه ها از حمایت صندوق تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال بهره مند خواهند شد.
به قول وی فناوری اطلاعات و ارتباطات، نفت و گاز، سلامت، مواد پیشرفته، صنعت حمل و نقل، گیاهان دارویی و کشاورزی، صنعت و ماشین آلات، نیرو، صنعت ساختمان و زیرساخت، صنایع غذایی، صنایع معدنی، صنایع فرهنگی و خلاق، نساجی و عمومی همچون حوزه هایی است که تا کنون شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه خارجی حضور پیدا کرده اند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی حضور شرکت ها در چارچوب پاویون نمایشگاه های خارجی را از دیگر خدمات صندوق برشمرد و اظهار داشت: صندوق از حضور شرکت ها در پاویون تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان در سال و تا ۹۰ درصد هزینه ها کمک بلاعوض می کند.
ملکی فر با اشاره به اینکه صندوق با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکتهای خصوصی مبادرت به راه اندازی دفاتر کارگزاری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در خارج از کشور کرده است، اضافه کرد: در این حوزه تا کنون ۱۰ دفتر کارگزاری در خارج از کشور راه اندازی شده و اخیرا ۳ کارگزاری در کشورهای ترکیه، عمان شهر مسقط و عراق شهر کربلا به دفاتر کارگزاری در خارج از کشور اضافه شده است.
وی ضمن اشاره به این که از شرکت ها به واسطه کارگزاری ها تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال برای حضور در نمایشگاه های دائمی خارجی حمایت می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون دفاتر کارگزاری به همت شرکتهای خصوصی در کشورهای چین، روسیه، آذربایجان، افغانستان، عمان، امارت متحده عربی، ارمنستان، ترکیه، سوریه، کنیا و عراق در بغداد و سلیمانیه فعال گشته است.
وی خاطرنشان کرد: همینطور صندوق نوآوری و شکوفایی ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات تجاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال و هم ۹۰درصد هزینه های پذیرش هیات تجاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال در سبد خدمات صندوق در شبکه صادراتی در بخش اعزام و پذیرش هیات تجاری از شرکت ها حمایت می کند.
منبع:

1400/05/24
13:40:19
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است