مدیرعامل صندوق كارآفرینی ایران تهران خبر داد

نوسازی 20 هزار تاکسی و اتوبوس توسط صندوق کارآفرینی امید

نوسازی 20 هزار تاکسی و اتوبوس توسط صندوق کارآفرینی امید

مدیر صندوق کارآفرینی استان تهران ضمن اشاره به نوسازی ۲۰ هزار دستگاه تاکسی و اتوبوس در یکسال و نیم گذشته از پرداخت ۲۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال اطلاع داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، فرهاد حکیم نیا در یک نشست خبری اظهار نمود: در جهت سیاست دولت در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به سبب حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا سال قبل از محل تسهیلات صندوق کارآفرینی امید ۱۰ هزار تاکسی در تهران با تسهیلات ۹۰۰ میلیارد تومان مورد نوسازی قرار گرفت که ۴۲۷۱ تاکسی ظرف دو سال قبل نوسازی شده است.

وی افزود: همینطور ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس هر کدام با تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومان نوسازی شده اند و برای نوسازی واگن های قطار مترو هم برای هر رام قطار ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود که همه این تسهیلات با تکلیف و منابع سازمان برنامه و بودجه نوسازی می شوند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی استان تهران وظیفه اصلی صندوق کارآفرینی امید را پرداخت تسهیلات اشتغال خرد و روستایی دانست و اظهار داشت: به منظور نوسازی تاکسی و اتوبوس و مترو هم منابعی از جانب سازمان برنامه و بودجه اختصاص می یابد که ما بعنوان عامل آنرا پرداخت می نماییم.

به گفته وی برای هر تاکسی سمند به متقاضیان ۹۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ ساله قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد و برای هر دستگاه اتوبوس ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ ساله با کارمزد ۴ درصد پرداخت می شود.

حکیم نیا در ادامه ضمن اشاره به طرح یک روستا یک محصول اضافه کرد: در جهت این طرح در چیچکلوی اسلامشهر یک طرح تولید کفش را ساماندهی کرده ایم.

وی سرانه اشتغال مستقل برای کسب و کارهای خرد و کوچک را ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان اعلام نمود و اظهار داشت: این در شرایطی است که سرانه صنایع بزرگ ۱.۵ میلیارد تومان برآورد می شود بنابراین توجه به کسب و کارهای خرد و کوچک یکی از مهم ترین اولویت های ما در صندوق است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از امضای تفاهمنامه با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری اطلاع داد و اظهار داشت: به باعث این تفاهمنامه به ۵۲۳ نفر ظرف یک سال قبل تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی ۲۷۲ طرح به مبلغ ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هم در بازه زمانی دو ساله از محل منابع صندوق و صندوق توسعه ملب به متقاضیان پرداخت شده است.

حکیم نیا در انتها از طریق اندازی بازارچه هایی برای فروش محصولات کارآفرینان به دنبال رایزنی های صورت گرفته با شهرداری تهران اطلاع داد.

منبع:

1400/05/21
00:39:21
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است