معاون وزیر راه:

افتتاح های جدید مسکن ملی به دولت بعد موکول شد

افتتاح های جدید مسکن ملی به دولت بعد موکول شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: افتتاح های جدید طرح اقدام ملی مسکن در دولت سیزدهم خواهد بود.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اظهار داشت: آخرین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در دولت دوازدهم در تیرماه و به تعداد ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد بود. هم اکنون اجرای پروژه های طرح اقدام ملی مسکن روند مناسبی دارد که با این روند انتظار است در ماه های آتی و در ابتدای دولت سیزدهم، افتتاح های جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب افزایش قیمت سیمان و سایر نهاده های ساختمانی و تأثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، اعلام نمود: یکی از شاخصهای اصلی و تأثیرگذار در مسکن، نهاده های ساختمانی است که قیمت گذاری بر آن بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.
محمودزاده اضافه کرد: باتوجه به مشکلاتی که در روند تولید سیمان ایجاد و سبب افزایش قیمت آن شد، وزارت راه و شهرسازی بعنوان یکی از مراجع ذی ربط درحال پیگیری موضوع است تا ظرفیت تولید به حالت پیشین درآید. همین طور با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد نیز جلساتی برگزار و تفاهماتی شد تا جریان پایداری در تولید نهاده های ساختمانی ایجاد و قیمت گذاری مناسب صورت گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد تا با راهکارهای دو وزارتخانه صمت و نیرو، سریع تر خط تولید کارخانه های نهاده های ساختمانی به ظرفیت پیشین خود بازگردد و بتواند به نیاز بازار پاسخ مناسب دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تأثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ملی اظهار داشت: طبیعی است افزایش قیمت مصالح ساختمانی روی قیمت تمام شده مسکن تأثیر دارد؛ اما هم اکنون برخی سازندگان ذخیره مناسبی از مصالح دارند.
محمودزاده درباب نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی بر قیمت مصالح مسکن ملی و کیفی سازی واحدها اظهار داشت: وزارت راه چندین شیوه نظارتی کیفی دارد که شامل نظارت کیفی سازمان های نظام مهندسی ساختمان و در بعضی موارد شرکت های حقوقی مشاور است؛ همین طور کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و سایر دستگاه های مجری نیز نظارت بر روند اجرا دارند. در نهایت ادارات کل راه و شهرسازی استانها، سازمان ها و شرکت های ستادی همچون سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید نیز یکی از عناوینی که دنبال می کنند نظارت است.


منبع:

1400/05/11
20:02:37
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است