رییس صندوق نوآوری خبر داد

میزان تسهیلات پرداختی به دانش بنیان های البرز

میزان تسهیلات پرداختی به دانش بنیان های البرز

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری طی یکسال و نیم گذشته حدود 1300 میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان استان البرز پرداخت کرده که از این رقم، سهم تسهیلات پرداختی حدود 900میلیارد تومان و سهم ضمانت نامه ها حدود 400 میلیارد تومان بوده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان البرز بعنوان چهل و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری کشور با اعلان اینکه حدود ۲۶۳ شرکت دانش بنیان مستقر در البرز داریم، اظهار داشت: اشکالی که این شرکتها با آن مواجهه هستند، این است که نهادگاه زیست فناوری آن به سبب مجاورت با تهران با تاخیر انجام شده است، چونکه تهران باید نیازهای شرکتها را برآورده می کرد.

وی ادامه داد: فراهم آوردن نهادگاه زیست فناوری برای شرکت های بزرگ به آسانی انجام می شود، اما این مورد برای شرکت های نوپا و کوچک آسان نیست.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این که امروز همه استانها از صندوق پژوهش و فناوری برخوردار می باشند، اظهار داشت: امیدواریم این صندوق در البرز سبب برکت شرکت های فناور و دانش بنیان استان باشد. البته گاهی تجربه جهت راه اندازی صندوق مهم تر از کمک مالی است، چونکه شرکت های دانش بنیان نیز به هدایتگر دارند تا بتوانند به سمت بازاریابی و کسب وکار پیش روند.

وحدت بر نهایی کردن تسهیلات به صندوق پژوهش و فناوری البرز جهت ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان و فناور، اعطای کمک بلاعوض از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز سودآوری صندوق اصرار کرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری مهم تر از تسهیلات است. بدین سبب باید خط اعتباری یا هم سرمایه گذاری را برای شرکت های دانش بنیان به شکل پیشرو اجرائی نماییم، بطوریکه ساختمانی برای شرکت های دانش بنیان درنظر گرفته شود و به ازای هر شرکت دانش بنیان، تا دو میلیارد تومان تسهیلات اختصاص پیدا کند.

ایشان سپس با اعلان اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان البرز پرداخت شده است، اظهار نمود: نگاه صندوق پژوهش و فناوری باید به شرکت های کوچکتر و نوپا باشد و سودآوری و افزایش سرمایه را جهت پویایی شرکت های دانش بنیان دنبال کند.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ایام کرونا، اظهار داشت: در روزهای کرونا با کمک شرکت های دانش بنیان، کمبود تجهیزات پزشکی احساس نشد و هم اکنون هشت شرکت دانش بنیان در تولید محصولات خود به مرحله ای رسیده اند که آماده ورود به فاز سوم هستند تا محصول خودرا معرفی کنند. بدین سبب می توانیم از نظر تولید محصولات در زمینه سلامت جزو چند کشور دنیا باشیم.1400/04/05
19:56:00
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است