امانی عنوان كرد:

رفع 10 هزار كیلومتر خرابی جاده های شریانی كشور نیازمند اعتبار 30 هزار میلیاردی

رفع 10 هزار كیلومتر خرابی جاده های شریانی كشور نیازمند اعتبار 30 هزار میلیاردی

به گزارش آوا مسکن مرکزی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: هم اکنون ده هزار کیلومتر از جاده های شریانی کشور درگیر خرابی شدید هستند که حل این خرابی ها سی هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.


داریوش امانی یکشنبه 30 خرداد در جریان سفر به استان مرکزی، در حاشیه بازدید از راه های مواصلاتی شهرستان های محلات و دلیجان و خمین، بیان کرد: یک سری از مسیرها و محورهای مواصلاتی دلیجان، محلات و شهر نراق به لحاظ روشنایی، روکش آسفالت و نقاط حادثه ساز و زیر گذر گرفتار مشکل هستند که قرار شد در بودجه ها و اعتبارات سال جاری به جهت حل این مشکلات، اعتبار دیده شود.
وی ادامه داد: رفع برخی مشکلات نیازمند مشارکت و همکاری بین بخشی مانند کمک سازمان صمت استان به سبب استقرار تعدادی از معادن در این دو شهرستان و شهر نیم ور است.
امانی اظهار داشت: امسال اعتبارات راه های روستایی، استانی شده است و فقط بوسیله طرح ابرار در بحث زیرسازی روستاهای بالای 20 خانوار می توان کمک کرد و مابقی امور همچون روکش آسفالت و آسفالت بوسیله استان پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به خرابی و لزوم انجام روکش آسفالت محورهای این شهرستان، اضافه کرد: قرار شد که در کنار اعتبار تعیین شده در امسال، باتوجه به پیگیری نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، اعتبار ویژه تری در نظر گرفته شود تا روکش آسفالت انجام گیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به پروژه پل روستای رباط مراد، اظهار داشت: این پروژه سال هاست از محل اعتبارات استانی درحال ساخت است، اما به سبب ضعیف بودن اعتبارات استانی هنوز به پایان نرسیده است که بوسیله اعتبارات ملی برای تکمیل پل کمک خواهد شد.
وی به مسیر جاده خمین-محلات اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه در فاز نخست فعال است، فاز دوم نیز شروع می شود و در صورت نیاز به تقویت اعتبارات به استان کمک می شود.
امانی اعتبار لازم برای تکمیل پروژه های شهرستان خمین را بیش از 25 میلیارد تومان دانست که بخشی تخصیص یافته و بخشی نیز به زودی تخصیص می یابد.
وی با اعلان اینکه تعهد دولت برای راه های روستایی بالای 20 خانوار، ایجاد مسیرهای ایمن است، اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی به جهت توسعه این راه ها اعتبار خوبی در سال 1400 در نظر گرفته است، اما اعتبارات که بیش از 5500 میلیارد تومان است در اختیار استانداری های سطح کشور قرار گرفته و امیدواریم با جهت گیری مناسب بتوانیم این تعهد را عملیاتی نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی به موضوع راه های اصلی و شریانی کشور بعنوان تعهد دیگر دولت در امر توسعه راه ها اشاره نمود و اضافه کرد: بیش از 90 درصد تردد بار، مسافر و ترانزیت کشور بوسیله راه های شریانی کشور با وسعتی نزدیک به 35 هزار کیلومتر انجام می گیرد و در همین لحظه حدود 10 هزار کیلومتر خرابی شدید در این راه ها وجود دارد که اصلاح آنها نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با اعتباراتی که مجلس پیش بینی کرده امیدواریم امسال یک سوم تا نیمی از این خرابی ها رفع شده و روکش آسفالت، روشنایی و رفع نقاط حادثه خیز نیز انجام گیرد.
منبع:

1400/03/30
13:43:04
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است