مجموع آورده های متقاضیان مسكن ملی به ۷ و شش دهم هزار میلیارد تومان رسید

مجموع آورده های متقاضیان مسكن ملی به ۷ و شش دهم هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش آوا مسکن مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: تابحال ۷۶ هزار میلیاردریال سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده و نزدیک ۲۰ هزار میلیاردریال آن به پروژه ها اختصاص یافته است.به گزارش آوا مسکن به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان ضمن اشاره به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن اظهار داشت: هم اکنون سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش های معمول ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است که سال جاری سقف تسهیلات مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید در فرآیند ساخت استفاده کنند بیشتر از دو برابر و به ۴۵۰ میلیون تومان افزوده شده است.
شایان اظهار داشت: از انبوه سازان دعوت می کنم که با عنایت به شکاف عرضه با تقاضای مسکن از این تسهیلات ویژه بانک عامل حوزه مسکن بهره ببرند تا بتوانیم به تدریج عقب ماندگی های تولید مسکن در کشور را جبران نماییم.
وی درباره میزان عقب ماندگی عرضه از تقاضای مسکن طی سالهای گذشته اظهار داشت: در حالیکه سالانه باید حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته و تولید می شد اما طی سالهای گذشته این میزان به کمتر از ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اضافه کرد: در همین راستا افزایش سقف تسهیلات ساخت برای واحدهای دارای فناوری نوین به ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی، مشوق بانک مذکور برای تحریک سمت عرضه است و یک فرصت مناسب برای انبوه سازان خواهد بود.
شایان همینطور درباره مشارکت بانک در تأمین ملی پروژه های سراسری اظهار داشت: در این عرصه بانک عامل بخش مسکن در چارچوب برنامه اقدام ملی مسکن نسبت به تأمین مالی برخی از واحدهای مسکونی اقدام نموده است.
وی اظهار داشت: در این حوزه متقاضیان به جهت اینکه بتوانند از ابتدا در پروژه مشارکت داشته باشند ۴۰ میلیون تومان سهم الشرکه خویش را واریز نمایند که تابحال بیشتر از ۷۶ هزار میلیاردریال از سهم آورده متقاضیان توسط ۱۰۸ هزار و ۶۴۳ نفر واریز شده است.
مدیرعامل بانک تخصصی مسکن افزود: از منابعی که از جانب متقاضیان برای ساخت مسکن ملی واریز شده، تابحال نزدیک به ۲۰ هزار میلیاردریال از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است. ضمن این که حدود یکهزار و ۱۱۴ میلیاردریال از منابع مالی بانک تزریق شده است.
شایان با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این طرح شده است، تصریح کرد: بانک به تعهدات خود پایبند است و امیدواریم بتوانیم در بازه زمانی مشخص واحدهای مسکن ملی را تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.


منبع:

1400/03/28
20:42:03
5.0 / 5
261
تگهای خبر: تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است