رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه پاسخ داد

كرونا چه بلایی بر سر تركیه آورد؟

كرونا چه بلایی بر سر تركیه آورد؟

به گزارش آوا مسکن رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید، انتشار کرونا و کاهش تعداد مسافران و توریستهای خارجی، فشار قابل توجهی بر اقتصاد ترکیه وارد کرده است.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود آنکه دولت ترکیه از برنامه ریزی برای مقابله با کرونا صحبت کرده اما همچنان این ویروس در همسایه غربی ایران در حال جولان است و این مساله برای کشوری که بخش مهمی از اقتصاد خویش را حضور گردشگر ها و توریستهای خارجی مدیریت می کند شرایط دشواری به وجود آورده است.
به نقل از ایشان، شرایط به شکلی پیش رفته که برای شهروندان ترکیه ممنوعیت و محدودیت های جدی مسافرتی و ترددی وضع کرده اند اما با این امید که توریستهای خارجی به حضور خود ادامه دهند، آنها را از محدودیت های سخت استثنا کرده اند. با این وجود آمارها حاکی از شرایط سخت اقتصادی برای کسب و کارهای کوچک است.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به اینکه کرونا به افزایش جدی بدهی شهروندان ترکیه به سیستم بانکی این کشور منجر شده، توضیح داد: انتشار کرونا در ترکیه سبب بسته شدن خیلی از فروشگاه ها، رستوران ها و واحدهای اقتصادی شده و همین مبحث به فعالان اقتصادی برای پرداخت قسط های بانکی شان فشار فراوانی وارد کرده است.
ابراهیمی ضمن اشاره به آمارهایی که به تازگی از جانب وزیر دارایی ترکیه اعلام شده، اظهار داشت: مجموع بدهی های کارت های اعتباری بانکهای ترکیه به ۱۴۸ میلیارد لیر رسیده است. رقم کل بدهی های بانکی هم از مرز ۸۲۷ میلیارد لیر عبور کرده است. هم اکنون ۳۴ میلیون شهروند ترک به بانک بدهکار هستند و یک و نیم میلیون نفر از این بدهکاران تحت پیگرد قرار دارند.
وی تصریح کرد: اگر ترکیه نتواند در کوتاه مدت راه کاری برای مشکلاتی که امروز با آنها روبرو شده پیدا کند، بطور قطع در آینده چه در راه رشد اقتصادی و چه در ارتباط با جذب سرمایه گذاران خارجی با مشکلات و دغدغه های جدی مواجه خواهد شد.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، با گذشت بیشتر از یک سال از آغاز همه گیری جهانی ویروس کرونا، هرچند بخشی از محدودیت های به وجود آمده اقتصادی زیرسایه این ویروس کاهش یافته اند اما همچنان بخش خدمات بعنوان اصلی ترین قربانی اقتصادی کرونا به حساب می آید.
در ماه های گذشته میزان سفرهای بین المللی به شکل قابل توجهی کاهش یافته و در کنار خطوط هواپیمایی، کشورهای مسافرپذیر هم با مشکلات اقتصادی جدی رو به رو شده اند.1400/02/20
23:50:29
5.0 / 5
605
تگهای خبر: خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است