تورم آلمان به محدوده حساس رسید

تورم آلمان به محدوده حساس رسید

به گزارش آوا مسکن برای اولین بار در دو سال گذشته تورم آلمان به دو درصد رسید.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، نرخ تورم آلمان در ماه آوریل به نرخ هدف گذاری شده دو درصدی رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار این کشور، متوسط بهای مصرف کننده مثبت ۲.۰ درصد بوده که ۰.۳ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از انتظارات فعالان اقتصادی بوده است.
این نرخ تورم که بالاترین تورم مثبت ثبت شده در ۲۴ ماه اخیر در این کشور به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش قیمت بخش انرژی قرار گرفته که نرخ تورم آن به ۷.۹ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار آلمان، تورم در بخش خدمات به ۲.۶ درصد رسیده است.
متوسط نرخ تورم آلمان در سالهای ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۱ برابر با ۲.۱۱ درصد بوده است که بالاترین رقم در ارتباط با اکتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و کمترین نرخ تورم هم تورم منفی ۷.۶۲ درصدی ماه ژوئن سال ۱۹۵۰ بوده است.
بر اساس ماهانه هم تورم آلمان در این ماه ۰.۷ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت در ارتباط با گروه مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات آنها در نظر نمی گیرد، در این ماه به ۰.۸ درصد رسیده است.
همینطور به مانند خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد افزوده شده است؛ بگونه ای که تورم سالانه این کشور تا آخر ماه مارس با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۷ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که بالا ترین نرخ تورمی سوئد در طول ۲۲ ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت افزایش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته است که تورم آن به ۴.۹ درصد افزایش پیدا کرده است. تورم بخش لباس و پوشاک هم به ۴.۴ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش آب و برق به ۲.۷ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۲ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۳۸ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، در ارتباط با ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم هم در ارتباط با ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.
منبع:

1400/02/15
10:20:33
5.0 / 5
595
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است