امكان توقف كشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد

امكان توقف كشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: هیچ مسافری بوسیله دریا بین ایران و هند تردد نمی کند و باتوجه به ماهیت خطوط باری تجاری، امکان لغو کشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد.به گزارش آوا مسکن به نقل از صداوسیما، حسین عباس نژاد با اعلان اینکه قسمتی از کالاهای اساسی مورد نیاز افغانستان و ایران بوسیله خطوط کشتیرانی هند- ایران و بوسیله بندر چابهار حمل می شود اضافه کرد: امکان توقف کشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد.
وی اظهار داشت: در بخش کشتیرانی، ما خطوط مسافری به هند نداریم و آنچه هست، خطوط باری تجاری است که نمی توان آنها را قطع کرد چونکه این خطوط برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و همین طور افغانستان و کالاهای ترانزیتی به آن کشور فعالیت می نمایند.
وی اضافه کرد: با این وجود به همه بنادر اعلام نموده ایم که قرنطینه بصورت جدی رعایت شود، همین طور انجام تست کرونا و چک ها به دقت اجرا می شود تا مطمئن باشیم خدمه کشتی ها به کرونا مبتلا نیستند، همین طور از نظر چک کردن بار کشتی ها هم تلاش می شود بار از نظر آلودگی به بیماری، مشکلی نداشته باشد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: مواردی که در حوزه رعایت پروتکل ها ذکر شد، قبل از این در کنار اسکله انجام می شد، اما از مدتی پیش این چک ها بدین طریق صورت می گیرد که وقتی کشتی وارد لنگرگاه شد و پیش از ورود به اسکله، گروه مربوط به چک ها و قرنطینه به داخل کشتی می روند و بعد از سوار شدن، کنترل های لازم را انجام می دهند و زمانی که مشخص شد کشتی از نظر پروتکلهای بهداشتی امن و مطمئن است، آن زمان راهنما سوار آن کشتی می شود و کشتی را به بندر می آورد.
عباس نژاد افزود: از وقتی که موضوع کرونای برزیلی و آفریقایی پیش آمده در بنادر کنترل ویژه برای کشتی هایی که از این مسیر می آیند اعمال می شود و پروتکل ها بصورت دقیق و جامع اجرا و ورود و خروج ها کنترل می شود و اجازه نمی دهیم پیش از تست، کشتی وارد بندرگاه شود.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تا حد امکان وارد بحث توقف خطوط کشتیرانی تجاری نمی شویم، اما قسمتی از بار افغانستان و بارهای خودمان از این طریق وارد کشور می شود.
عباس نژاد اضافه کرد: قبل از این و در اوایل شروع کرونا که شرایط بسیار سنگین بود و هنوز درباب پروتکل ها اطلاعات ما کامل نبود، موضوع توقف کشتی ها و خطوط عنوان شد تا پروتکل ها را تنظیم نماییم، اما امروز تلاش می شود کنترل های ویژه در پیاده و سوار شدن پرسنل کشتی، نماینده، بازرسان و همکاران ما به خوبی اجرا شوند.

1400/02/07
11:04:31
5.0 / 5
484
تگهای خبر: بنادر , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است