بررسی مصوبات كمیسیون تلفیق در كمیسیون انرژی

بررسی مصوبات كمیسیون تلفیق در كمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون انرژی اختصاص یافت به بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بمنظور پیگیری در صحن علنی و نظرات وزارتخانه های نفت و نیرو نیز درباب این مصوبات مورد بررسی قرار گرفت. از وزارت نیرو رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و راندمان انرژی در کمیسیون حضور بهم رساندند و پیشنهاداتی را برای پیگیری در صحن علنی مطرح نمودند.
ایشان سپس اظهار نمود: همچون این پیشنهادات بحث بورس انرژی برای انرژی ها تجدیدپذیر و بحث تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف بود که در جلسه عنوان شد. در نهایت برمبنای نظرات اعضای کمیسیون قراد شد برخی موارد را در صحن پیگیری نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس اشاره کرد: از طرف وزارت نفت نیز معاون وزیر در جلسه حاضر شدند و نکاتی را درباب تعدادی از مصوبات کمیسیون تلفیق برای اصلاح یا جایگزینی مطرح نمودند. البته تعدادی از نکات مربوط به پیشنهادات کمیسیون انرژی در تلفیق نبود و از طرف سایر کمیسیون ها پیشنهاد شده بود اما قرار شد در بعضی مواردی که اعضا اتفاق نظر داشتند؛ اصلاحات آن در صحن مجلس دنبال شود.
ایشان سپس اشاره کرد: یکی از مواردی که اعضای کمیسیون درباب آن اتفاق نظر داشتند این بود که نظام حقوق و دستمزد باید به صورتی اصلاح گردد که اگر مقرر است کمکی به افراد با حقوق پایین در سال آتی صورت گیرد، در دریافتی آنها تحول ایجاد شود و سهم حقوق های پایین از افزایش حقوق ها بیشتر باشد.
اعضای کمیسیون تاکید داشتند که سهم حقوق های پایین از افزایش ۲۵ درصدی حقوق ها که در لایحه دولت در نظر گرفته شده باید نسبت به حقوق های بالا بیشتر بوده و مصوبه دولت باید اصلاح گردد و برمبنای نسبتی از حقوق پایه افزایش ۲۵ درصدی اعمال شود.
وی ادامه داد: اگر این امر محقق شود، دیگر تعدادی از مسائل دیگر در پرداخت حقوق ها ایجاد نخواهد شد. نظر کمیسیون بر این بود که مصوبه دولت درباب افزایش ۲۵ درصدی برای همه حقوق ها باید اصلاح گردد تا نرخ موثر افزایش حقوق برای حقوق های پایین بیشتر گردد.1399/11/12
23:52:09
0.0 / 5
661
تگهای خبر: سازمان , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است