نظری:

مردم با دید تمسخر به تصمیمات كشور در صنعت خودرو می نگرند

مردم با دید تمسخر به تصمیمات كشور در صنعت خودرو می نگرند

به گزارش آوا مسکن مرکزی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی اظهار داشت: مردم با دید تمسخر به تصمیمات کشور در صنعت خودرو نگاه می کنند.


علیرضا نظری ۲۵ دیماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی که با حضور مدیرعامل شرکت ایران خودرو برگزار شد، با تکیه بر اینکه تحریم ها باوجود هر فقر و فلاکتی که برای کشور داشت، مسؤلان را به سمت توجه به ظرفیت های داخلی سوق داد، اضافه کرد: در آبانماه سال ۹۸، ۵۴ هزار دستگاه خودرو و در آبان سال جاری ۸۱ هزار دستگاه ساخته شده است که نشان داده است به علت محدودیت در واردات قطعات خارجی، توجه به ظرفیت های داخلی رقم خورده است و اگر این نگاه واردات محور به سمت ظرفیت های داخلی سوق یابد، آینده بهتری را پیش رو خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: شرکت ایران خودرو بعد از سرشکن هزینه ها، قیمتی را تعیین می کند، اما آنچه مردم استفاده می نماید ۱۰۰ درصد بالاتر از قیمت تعیین شده است. سود را چه کسی می برد؟ کارخانه بخشی از سود را از آن خود می کند و دلال و واسطه ها هم سود هنگفتی دریافت می کنند، در این بین این مصرف کننده است که امروز با دید تمسخر به تصمیمات کشور در حوزه خودرویی نگاه می کند.
نظری با تکیه بر اینکه اگر در نقطه ای از زنجیره تولید اختلالی ایجاد شود تمام زنجیره تحت تأثیر قرار می گیرد، اظهار داشت: انتظار می رود مراقبت ویژه ای بر مجموعه و زنجیره تولید صنعت خودرویی اعمال شود که اگر نقصی وجود دارد باید در همان نقطه رفع گردد.
وی اظهار نمود: امروز شرکتهای قطعه ساز با انبوهی از مطالبات و انبوهی از بدهی ها روبرو هستند و باید هزینه های سنگین برای خرید مواد اولیه را هم بپردازند در حالیکه باید این زنجیره تحت مدیریت درست قرار گیرد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: برپایه یک سازوکار کشوری قرار است که ظرفیت اشتغال و تولید در شهرهای مختلف کشور همچون استان مرکزی به درستی توزیع شود، ساوه بزرگترین شهرک صنعتی کشور را در اختیار دارد و با کمبود نیروی کار روبرو است، اما در شهرهای دیگر با متخصصان بیکار روبرو می باشیم. امیدواریم بخش هایی از قطعه سازی با عنایت به ظرفیت ها به غیر از اراک و ساوه به شهرهای دیگر هم منتقل شود. در خمین با عنایت به معافیت مالیاتی پتانسیل خوبی حاکم است و امیدواریم مساعدتی در این راستا صورت گیرد و شهرهای دیگر استان هم مورد توجه قرار گیرند.
منبع:

1399/10/25
19:50:14
0.0 / 5
644
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است