معاون وزیر راه و شهرسازی:

مشكل كمبود زمین برای ساخت مسكن تا ۵ سال آینده برطرف شد

مشكل كمبود زمین برای ساخت مسكن تا ۵ سال آینده برطرف شد

آوا مسکن: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ابلاغ برنامه ۵ سال آینده حوزه مسکن برای ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی آگاهی داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، محمود محمودزاده در مراسم تودیع و معارفه علی نبیان و احمد اصغری مهرآبادی مدیران عامل سابق و جدید سازمان ملی زمین و مسکن، ضمن اشاره به حجم وظایف این سازمان، آنرا قلب تپنده بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی خواند.
محمودزاده از ابلاغ برنامه ۵ سال آینده حوزه مسکن برای ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی اطلاع داد و اظهار داشت: این تصمیمات از برنامه های دراز مدت حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی است و به یک دولت خاص تعلق ندارد.
وی در مورد پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن، توضیح داد: با تلاش تمامی مسؤولان حوزه های ذیربط تابحال موفق به تأمین زمین برای حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان مشکلات فیمابین وزارت راه و شهرسازی و سازمان منابع طبیعی، اظهار داشت: بر مبنای تفاهم اولیه مقرر شده که حدود ۲۵۰ هزار هکتار زمین از سازمان منابع طبیعی به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود اما در جلسات مشترکی که در دولت تشکیل شده وزیر جهاد کشاورزی برای انتقال حدود ۷۵۰ هزار هکتار زمین دیگر هم اعلام آمادگی کرده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، تدوین مقررات و آیین نامه های تازه با عنایت به شرایط اقتصادی جدید کشور را از دیگر مواردی دانست که می تواند تحولی در حوزه مسکن کشور ایجاد نماید.


منبع:

1399/10/16
11:34:51
0.0 / 5
807
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان آوا مسكن
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است