صبح امروز؛

زمین ۳۶۲۳ متری وزارت دفاع 13 میلیارد تومان در بورس كالا به فروش رسید

زمین ۳۶۲۳ متری وزارت دفاع 13 میلیارد تومان در بورس كالا به فروش رسید

آوا مسكن: مراسم عرضه ملك وزارت دفاع در بورس كالای ایران بامداد امروز انجام شد كه در آخر اولین ملك وزارت دفاع با موفقیت مورد معامله قرار گرفت.به گزارش آوا مسکن به نقل از شرکت بورس کالای ایران، در ابتدای این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، رضا محتشمی پور قائم مقام بورس کالای ایران شهادت دانشمند هسته ای و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، شهید محسن فخری زاده را تسلیت گفت.
محتشمی پور با بیان آنکه پیشگامی وزارت دفاع در جهت عرضه املاک و اراضی خود در بورس کالا آغاز حرکتی باارزش و مثبت برای آشنایی و ترغیب سایر دستگاه های دولتی به حساب می آید، اظهار داشت: همراهی و همکاری وزارت دفاع طی هفته های اخیر، شرایط را برای عرضه اولین ملک این وزارتخانه بر تابلوی بورس کالا هموار کرد که با انجام اولین معامله، امیدواریم این عرضه ها توسعه یابد و خط راهنمایی برای بهره گیری سایر دستگاه ها از این ظرفیت به وجود آمده در بورس کالا باشد.
قائم مقام بورس کالای ایران با اعلان اینکه برای عرضه املاک در بورس کالا دو فاز عملیاتی وجود دارد، گفت: اولین فاز، تدوین مقررات تا پذیرش کالا است که در این راه امکان بروز ابهام هایی وجود دارد که بورس کالا با همراهی عرضه کننده ملک، این بخش را پیش می برد. فاز دوم نیز به اقدامات بعد از پذیرش ملک برمی گردد که در این عرصه، موضوع بازاریابی با همکاری عرضه کننده اهمیت دارد. در واقع اگر شرایطی مهیا شود تا با همراهی عرضه کنندگان، تابلوی املاک و مستغلات بورس کالا به فعالان بازار زمین و مسکن معرفی شود، توسعه معاملات املاک در بورس کالا با سرعت بمراتب بیشتری رقم می خورد.
محتشمی پور در آخر اشاره کرد: در آغاز راه اندازی هر معاملاتی، موانع و کندی هایی بروز می کند که امری طبیعی است اما به مرور و با عنایت به این که ظرفیت به وجود آمده در بورس کالا، بار تمهیدات اجرائی فروش املاک و اراضی را از روی دوش نهادهای دولتی برمی دارد و یک روند آسان، کوتاه و شفاف را جایگزین مزایده های طولانی و هزینه بر می کند، در آینده شاهد اقبال به این کانال و بستر جدید معاملاتی املاک خواهیم بود.
ارزش ۲۰۰۰ میلیارد تومانی فروش سالانه املاک وزارت دفاع
در ادامه این مراسم، ایمان عسکری زاده دبیر هیأت اجرای فروش املاک وزارت دفاع با ابراز تسلیت و گرامیداشت شهادت دانشمند هسته ای، شهید محسن فخری زاده اعلام نمود که بی گمان راه و اهداف آرمانی و علمی شهید محسن فخری زاده ادامه خواهد یافت.
عسکری زاده در ادامه ضمن قدردانی از مجموعه بورس کالا به علت همکاری و کوشش های هفته های اخیر، اظهار داشت: وزارت دفاع سالانه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان فروش املاک و اراضی دارد که برای تسریع و بهبود پروسه فروش، نیاز به اتاقی شیشه ای و شفاف بورس کالا احساس می شود.
وی با اعلان اینکه روند مزایده های فعلی فروش املاک نیز در سلامت کامل انجام می شود، اما برای تحقق این سلامت معاملاتی، مسیری چند مرحله ای و طولانی طی می شود، اظهار داشت: معامله امروز زمین وزارت دفاع در بورس کالا بعنوان پایلوت صورت گرفت و می خواهیم طی هماهنگی با مسؤولان و کمیته مربوطه در وزارت دفاع، میزان عرضه های املاک و اراضی وزارتخانه در بورس کالا را افزایش دهیم.
دبیر هیئت اجرای فروش املاک وزارت دفاع افزود: باتوجه به وجود نظم و مقررات دقیق در حوزه ارائه مدارک و پذیرش املاک در بورس کالا، نیازمند مهیا کردن یک سری شرایط هستیم که البته زمان بر نیست و طی تعامل با بورس کالا به زودی اجرائی می شود.
احتمال دستور وزیر دفاع برای عرضه کل املاک در بورس کالا
امیر عالمی کارشناس بورس و تامین مالی وزارت دفاع نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: باتوجه به آنکه امروز اولین فروش ملک وزارت دفاع در بورس کالا تجربه شد و وزارت دفاع با پروسه عرضه املاک در بورس یعنی ارائه مدارک، پذیرش و معامله، آشنا شد به زودی شاهد عرضه های بعدی وزارتخانه در بورس کالا خواهیم بود.
به گفته عالمی امکان دارد که با بیان مزایای ورود املاک و اراضی وزارت دفاع به بورس کالای ایران همچون شفافیت بالا و برتری های زیاد به نسبت مزایده های سنتی، وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستور عرضه کل املاک و اراضی این وزارتخانه در بورس کالا را صادر کند.
ثبت معامله زمین دماوند
امروز رأس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه ملک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح واقع در شهرستان دماوند-دشت مشاء به مساحت ۳۶۲۳ مترمربع و با قیمت پیشنهادی ۱۳۰ میلیارد ریال روی تابلوی بورس کالای ایران رفت که این ملک با قیمت پایه بفروش رسید.
بر اساس اطلاعیه بورس کالای ایران، قیمت پایه پیشنهادی این زمین در حالی ۱۳۰ میلیارد ریال اعلام گردید که تضمین متقاضیان خرید جهت شرکت در حراج مبلغ ۳.۹ میلیارد ریال معادل ۳۹۰ میلیون تومان (۳ درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد یا تودیع ضمانت نامه بانکی در نظر گرفته شده بود.
نوع تسویه این عرضه به صورت نقدی و اعتباری بوده و خریدار بعنوان برنده حراج، ظرف ۱۰ روز کاری پس از تاریخ انجام معامله فرصت دارد ۴۰ درصد بخش نقدی را به حساب عملیاتی بورس کالا واریز نماید.
بر اساس شرایط مندرج در اطلاعیه عرضه این ملک درباب مهلت و نحوه تقسیط و وثایق مورد نیاز توسط خریدار، در مرحله دوم نیز برنده حراج باید معادل ۴۰ درصد از ثمن معامله را ظرف مدت حداکثر ۹۰ روز بعد از تنظیم مبایعه نامه و همزمان با تحویل ملک به خریدار واریز نماید. در مرحله سوم نیز معادل ۲۰ درصد از ثمن معامله ظرف مدت حداکثر ۱۸۰ روز بعد از تنظیم مبایعه نامه و همزمان با انتقال سند مالکیت به نام خریدار باید از طرف برنده حراج به فروشنده پرداخت گردد.
سررسید تحویل نیز ۹۰ روز بعد از تنظیم مبایعه نامه و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای اعلام شده است.


منبع:

1399/09/10
16:14:23
5.0 / 5
747
تگهای خبر: توسعه , خرید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است