به ریاست معاون وزیر راه؛

مجمع عمومی سازمان راهداری جهت بررسی بودجه ۱۴۰۰ انجام شد

مجمع عمومی سازمان راهداری جهت بررسی بودجه ۱۴۰۰ انجام شد

مجمع عمومی سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای با هدف بررسی اهداف و برنامه ها و بودجه پیشنهادی سال 1400 و اصلاحیه بودجه سال 1399 اجرا شد.به گزارش آوا مسکن به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نشست مجازی مجمع عمومی این سازمان با حضور معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اعضای هیئت عامل این سازمان و نمایندگان اصلی مجمع با هدف بررسی اهداف و برنامه ها و بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۹ اجرا شد.
معاون وزیر راه: سازمان راهداری عملکرد مناسبی داشته است
شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد این سازمان به خاطر افزایش راندمان و عملکرد حوزه راهداری گفت: با مشاهده اجرای طرح ابرار، عملکرد بخش راهداری و سازمان دهی گشت های راهداری، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اعضای هیئت عامل، معاونان، مدیران کل و کلیه کارکنان از همه امکانات و ظرفیت ها بهره گرفته و پاسخگویی مناسب و عملکرد قابل قبولی به هم وطنان و کاربران بخش حمل و نقل جاده ای فراهم کردند.
معاون سازمان راهداری: ماشین آلات و تجهیزات زمستانی آماده است
محمد تیموری معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان با اشاره به پیش بینی های هواشناسی از مواجهه با زمستان سخت امسال آگاهی داد و اظهار داشت: به همین خاطر در امتداد تجهیز ماشین آلات راهداری، تامین لوازم یدکی، سوخت مورد نیاز آنها همین طور راهدارخانه ها و مواد مصرفی مانند شن و نمک بودجه و اعتبارات را افزایش داده ایم.
وی با اشاره به پیشنهاد افزایش بودجه و اعتبارات بخش اداری نیز بیان داشت: باهدف رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا و جلوگیری از تجمع رانندگان در سالن های اعلان بار دستورات لازم برای فراهم کردن امکانات رفاهی و سایه بان در فضای باز، همین طور تامین مواد ضدعفونی برای پایانه های مرزی، مسافری و بار ابلاغ گردیده است که منجر به افزایش هزینه ها شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای در ادامه به تشریح اهداف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال ۱۴۰۰ پرداخت که مورد توجه نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور مجامع شرکت ها و سازمان های تابعه و نمایندگان سایر دستگاه ها در جلسه قرار گرفت.
تیموری ضمن پیشنهاد ستاندن عوارض تردد از ناوگان باری در بزرگراه ها و راه های اصلی که کمک شایانی به بهبود نگهداری راه ها می کند، خواهان به روزرسانی سقف بیمه شخص ثالث و تخصیص ۱۰۰ درصدی حق بیمه به حساب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شد.
معاون راهداری: انجام اقدامات حفاظتی برای ۶ هزار کیلومتر از راه ها
رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز با اعلان اینکه «عملکرد حوزه راهداری در شش ماهه اول نسبت به اهداف سال ۹۹ فراتر رفته است» گفت: در ردیف لکه گیری نزدیک به سه برابر اهداف سال ۹۹ کارکرده ایم. در ردیف قیر پلیمری و درزگیری نزدیک به ۲۴۰۰ کیلومتر و در زمینه لکه گیری ۳۰۰۰ کیلومتر کارکرده ایم که در شش ماه آینده در استان های جنوبی این عملیات ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: مجموع عملکرد سال ۹۹ موجب می شود در سال آینده از فشار کاری کمتری را تجربه نماییم. مجموع عملکرد اقدامات حفاظتی ما در شش ماه اول سال ۹۹ بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر می شود.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجموع اقدامات انجام شده را حاصل پایش رویه راه های کشور با بهره گیری از سامانه PMS عنوان نمود و اظهار داشت: در ماه جاری سومین دوره پایش رویه راه های شریانی کشور توسط سامانه PMS آغاز شد و بر اساس گزارش به دست آمده ۲۰ درصد کل شبکه راه های شریانی کشور تا امروز پایش شده است و گزارش ماهانه برای معاونت حمل و نقل ارسال می شود.
مصرف ۲۴۰ میلیون تن قیر غیر یارانه ای در پروژه های راهداری امسال
اکبری در امتداد اظهارات معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه «PMS مبنای گزارش عملکرد حوزه راهداری باشد» اظهار داشت: با حصول نتایج سومین برداشت سامانه پایش رویه راه ها در کشور، سه نقطه از یک محور در سطح استان، شبکه و کشور بر روی یک نمودار نشان میدهد که اتصال این سه نقطه عملکرد حوزه در شش سال قبل را نشان میدهد.
وی اشاره کرد: به رغم حذف سهمیه قیر از قانون بودجه امسال تا این لحظه ۲۴۰ میلیون تن قیر در پروژه های راهداری مصرف شده است.
این عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره بره برنامه رفع نقاط پر تصادف تصریح کرد: از مجموع ۲۵۱ نقطه پر تصادف که به درخواست پلیس راهور ناجا در اولویت قرار داده شد ۲۲۰ نقطه تا اختتام امسال و ۳۱ نقطه تا تیرماه ۱۴۰۰ رفع می شود.

1399/07/29
23:14:27
5.0 / 5
1341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است