سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس:

یك هزار ایرانی هستند كه هر كدام ۱۰۰ خودرو با سهمیه بنزین دارند

یك هزار ایرانی هستند كه هر كدام ۱۰۰ خودرو با سهمیه بنزین دارند

به گزارش آوا مسكن سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: بیشتر از هزار نفر بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند كه همه آنها از بنزین یارانه ای استفاده می نمایند.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، مالک شریعتی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی در ساختمان ها با اشاره به نامطلوب بودن وضع عدالت در جامعه اظهار داشت: این مورد ارتباط مستقیم با شدت مصرف انرژی دارد و در رسیدن به شاخص یک دوم شدن مصرف انرژی وضع نامطلوبی داریم.
وی اضافه کرد: در حالیکه یارانه باید به نیازمندان برسد، شاهد توزیع ناعادلانه یارانه ها هستیم بگونه ای که بیشترین بهره را طبقات برخوردار از یارانه ها می برند و هرم یارانه بگیران برعکس شده است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دهک های بالا بیشترین سهم از یارانه انرژی را دریافت می کنند، افزود: در حالیکه هزینه انرژِی در خانوارهای دهک های بالا یک سوم سبد هزینه این خانوارها است، ۱۰ برابر خانوارهای دهک های پایین یارانه انرژی دریافت می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه پایش مصرف انرژی در ساختمان اظهار داشت: کار خوبی است، چون هم در شرایطی قرار داریم که نابرابری اجتماعی در مصرف انرژی وجود دارد و هم در جنگ اقتصادی و شرایط تحریمی هستیم که نیاز به ایجاد قرارگاه بالادستی برای کنترل مصرف انرژی داریم.
وی با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون انرژی مجلس با مسؤلان شرکت ملی پالایش و پخش انرژی اظهار داشت: مسؤلان این شرکت اعلام نموده اند برنامه ای برای کنترل مصرف انرژی و سوخت در خودرو های عمومی داریم اما برخی وزارتخانه ها از ترس برگزاری تجمع، جلوی اجرای آنرا می گیرند.
شریعتی با تاکید بر اینکه چرا باید حق انشعاب آب، برق و گاز در مناطق یک با ۱۹ و ۲۰ تهران که هزینه تمام شده ساخت و ساز در این مناطق با هم متفاوت می باشد، یکی باشد، اظهار داشت: وزارت نیرو با تغییر حق عرضه انشعابات آب و برق به مناطق بالای تهران موافق است و پیش نویس طرح آن در کمیسیون انرژی در حال تدوین است.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: دلیلی ندارد کسی که چند خودرو دارد از بنزین یارانه ای استفاده نماید، ۷ نفر در کشور بیشتر از ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند، بیشتر از هزار نفر بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه ای استفاده می نمایند.
منبع:

1399/07/23
13:33:36
5.0 / 5
1562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است