یك كارشناس اقتصادی:

بجای افزایش مالیات، هزینه ها را كاهش دهید

بجای افزایش مالیات، هزینه ها را كاهش دهید

آوا مسكن: درحالیكه رئیس كمیته اصلاح ساختار بودجه یكی از تغییرات ساختار بودجه سال آینده را افزایش یك درصدی مالیات بر ارزش افزوده اعلام نموده است، یك تحلیلگر اقتصادی معتقد می باشد كه در شرایط ركود اقتصاد و تاثیرات كرونا بر آن، افزایش مالیات ها سفارش نمی گردد بلكه بجای آن كاهش هزینه های دولت باید در اولویت قرار گیرد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه درباره جزئیات تغییر در بودجه سال آینده اعلام نمود: بخش های تولیدی کشور بیش از سایر کشورها مالیات پرداخت می کنند که به همین دلیل برای پشتیبانی از شعار سال در خصوص جهش تولید در طرح احکام بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاد داده شده تا ۵ درصد از مالیات بخش تولیدی و خدماتی کسر و در مقابل ۱ درصد به مالیات برارزش افزوده اضافه شود زیرا، مالیات برارزش افزوده بر میزان مصرف دریافت می شود.
دراین زمینه، لطفعلی بخشی، کارشناس اقتصادی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه دولت چاره ای غیر از افزایش نرخ مالیات ها ندارد، اظهار نمود: اما نکته مهم دراین زمینه این است که دولت نمی تواند تنها با افزایش مالیات ها نیازهای خودرا رفع کند بلکه باید هزینه های خودرا هم کم کند. باتوجه به رکودی که در اقتصاد کشور وجود دارد و بعضی از کسب وکارها به دنبال شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند، افزایش مالیات ها سفارش نمی گردد.
او در آخر با تاکید براینکه دولت باید بر کاهش و صرفه جویی در هزینه ها تمرکز کند، اظهار داشت: افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده بر مصرف کننده نهایی منتقل می شود و به تولید فشار چندانی وارد نخواهد کرد بنابراین، اگر دولت در زمینه کاهش هزینه ها برنامه ریزی و تلاش کند، گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی هم کمتر می شود.
منبع:

1399/07/12
23:52:39
5.0 / 5
1420
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است