70 كشور دنیا مقصد اقلام صادراتی استان مركزی

70 كشور دنیا مقصد اقلام صادراتی استان مركزی

مركزی مدیركل گمركات استان مركزی اظهار داشت: در چهار ماهه امسال به 70 كشور جهان صادرات انجام شده كه 80 درصد این صادرات به 15 كشور منطقه بوده است.


اسماعیل حسینی روز یکشنبه، دوم شهریور در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: گمرک در هر کشوری نقش بسزایی در توسعه اقتصادی ایفا می کند، چونکه گمرک به صورتی در گستره مرزها ورود و خروج کالا را کنترل می کند. گمرک ایران نیز بعنوان یکی از با سابقه ترین سازمان های دولتی نقش مهمی در اجرای سیاست ها و خط مشی اقتصادی کشور دارد.
وی با اعلان اینکه روند رو به رشد صادرات در جهان لزوم حرکت گمرک به سمت الکترونیکی شدن را دوچندان می کند و در امتداد همین دیدگاه در سال ۹۲ استارت سامانه جامع الکترونیک گمرک در کشور زده شد، اظهار نمود: استان مرکزی بعنوان سومین استان در کشور با راه اندازی این سامانه نقش مهمی در تسریع ترخیص کالا ایفا کرد.
مدیرکل گمرکات استان مرکزی اشاره کرد: کوتاه شدن زمان ترخیص کالای صادراتی و وارداتی همچون مهمترین مزایای الکترونیکی شدن بوده است. از اهداف گمرک تسریع در ترخیص کالاهاست تا قیمت تمام شده کالا افزایش زیادی پیدا نکند.
حسینی افزود: ارتقای سامانه الکترونیکی، جلوگیری از فساد اداری، حذف فیزیکی اسناد گمرکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز و افزایش میزان درآمد گمرکی همچون اقدامات صورت گرفته در هفت سال قبل بوده است.
حسینی افزود: هم اکنون ۱۸ انبار اختصاصی در سطح استان و یک انبار در استان اصفهان ویژه استان مرکزی فعال است و این در حالیست که در ابتدای سال ۹۲ حدود چهار انبار در سطح استان فعال بود.
وی ادامه داد: درآمد ملی و استانی گمرک در چهار ماهه امسال ۲۵ میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده ۲۷ میلیارد تومان بوده که باتوجه به شرایط موجود، درآمدهای ملی و استانی ۳۲ درصد و مالیات بر ارزش افزوده ۴۴ درصد کاهش داشته است، البته درآمدهای ملی و استانی گمرک استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت حدود ۸۸ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرکات استان مرکزی اظهار داشت: باتوجه به روند رو به رشد و پرشتاب جهانی شدن، هر کشوری باید زیرساخت های مناسب برای حرکت در این راه را داشته باشد، همین طور افزایش تولیدات و اشتغال یک کشور مستلزم صادرات و واردات است.
حسینی افزود: میزان صادرات استان در سال ۹۷ یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار بوده که بالاترین رقم ثبت شده در سال های اخیر است، همین طور صادرات استان در سال ۹۸ بیش از ۹۷۸ میلیون دلار بوده که باتوجه به شرایط دوماه آخر سال رقم خوبی ثبت شده است.


1399/06/02
17:23:12
5.0 / 5
1856
تگهای خبر: توسعه , تولید , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است